Цензор.НЕТ

05.03.19 19:42

"Нафтогаз" збирається подати проти "Газпрому" ще один позов, - Вітренко

Наприкінці квітня "Нафтогаз" збирається подати проти "Газпрому" позов у Стокгольмський арбітраж. Українська компанія хоче притягнути російського газового монополіста до відповідальності за порушення правил конкуренції на європейському ринку.

"Нафтогаз" збирається подати проти "Газпрому" ще один позов, - Вітренко

Про це виконавчий директор групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко заявив під час конференції щодо майбутнього української газотранспортної системи, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ".

"Ми маємо твердий намір притягнути "Газпром" до відповідальності за порушення правил конкуренції на європейському ринку, який подаватимемо наприкінці квітня 2019 року. Тож на додаток до боротьби з Газпромом в (Стокгольмському) арбітражі, ми починаємо боротися з Газпромом в самій Європі. Ми будемо використовувати європейські закони щодо конкуренції як основу для такого позову", - наголосив представник "Нафтогазу".

На його переконання, якщо цього року буде завершено будівництво "Північного потоку – 2", це матиме важкі політичні та економічні наслідки для всієї Європи.

"Напевно, знайдуться в Європі талановиті політики, які знайдуть якісь причини, звинуватять Україну в тому, що та щось не так зробила, у третьому, десятому… Але, у 2020 році, скоріше за все, ми не побачимо жодного транзиту, натомість відбудеться підрив європейської енергетичної безпеки", - зауважив Юрій Вітренко.

За його словами, єдиний важіль впливу, який ще мають Єврокомісія і Україна, це сказати, що "Північний потік -2" може бути лише за умови збереження "українського шляху". "Продовжувати будувати "Північний потік – 2", і говорити, що він допоможе зберегти український транзит – це те саме, як стверджувати, що позбавити голодну людину їжі є найкращим способом її нагодувати", - заявив посадовець.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"$4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики