Цензор.НЕТ

05.03.19 20:34

Убитий бізнесмен Кисельов був одним із ключових свідків у справі "діамантових прокурорів", - Трепак

Екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак заявив про те, що вбитий 5 березня в Києві бізнемен Кисельов був одним із ключових свідків у справі "діамантових прокурорів" Шапакіна і Корнійця.

Убитий бізнесмен Кисельов був одним із ключових свідків у справі "діамантових прокурорів", - Трепак

Як передає Цензор.НЕТ, про це він написав у Фейсбуці.

Трепак зазначив: "Інформація про вбивство сьогодні власника ювелірного заводу Кисельова. Він був одним із ключових свідків у справі "діамантових прокурорів", яке було реалізовано в 2015 році прокурорами ГПУ при оперативному супроводі співробітників Главку "К" СБУ, який я тоді очолював. Він упізнав свої діаманти, які були вилучені під час обшуку в одного з фігурантів цієї справи - раніше вони були в нього вилучені правоохоронними органами.

Тепер важко стверджувати про безпосередній зв'язок між справою "діамантових прокурорів", справою щодо викрадення діамантів у Кисельова і його вбивством. Але перевірити наявність такого зв'язку треба обов'язково.

Тим більше, що справа "діамантових прокурорів" досі не завершена. Існує великий ризик того, що її потихеньку "зливають". Досить сказати, що на розгляді суду вона перебуває з 2015 року, що саме по собі наводить на відповідні роздуми. За цією справою "стояли" і "стоять" впливові покровителі, які кровно зацікавлені в його "похованні". На найпершому етапі була шалена протидія розслідуванню цієї справи, тиск на членів слідчо-оперативної групи.

Сьогодні справу "діамантових прокурорів" трохи вже призабули і вона ніби втратила суспільну актуальність. Але це особлива, знакова справа, тому що вона виявила корупційний спрут на вищому рівні правоохоронної системи з виходом на політичну владу. Звідси і був тоді такий неймовірний опір її розслідуванню.

Досить сказати, що наслідком цього стало звільнення з посад не тільки слідчих і процесуальних керівників у цій справі, а й двох заступників Генерального прокурора - Віталія Каська і Давида Сакварелідзе. Тоді я подав рапорт на звільнення з посади першого заступника Голови - начальника Главку "К" СБУ по тому, як на ґрунті розслідування цієї справи у мене виник непримиренний конфлікт з тодішнім генпрокурором Шокіним і коли я зрозумів, що президент Порошенко зайняв позицію Шокіна.

Але справу "діамантових прокурорів" тоді все ж довели до суду. Зараз - вона на стадії розгляду. Тому будь-які пов'язані з нею події (тим більше вбивство людини, яка давала в ній важливі свідчення) мають бути у фокусі слідчих і оперативників, які займаються цим вбивством.

Вважаю, що за фактом цього вбивства у слідства є підстави розглянути як одну з версій зв'язок цього вбивства зі справою "діамантових прокурорів".

Нагадаємо, 5 березня у Києві вбили власника ювелірного заводу Сергія Кисельова. За словами екс-заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе, убитий був головним свідком у справі "діамантових прокурорів".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики