Цензор.НЕТ

06.03.19 08:17

Верховний Суд залишив чинним роз'яснення ЦВК про виплати особам, які беруть участь в агітації, крім одного абзацу

На засіданні у вівторок Верховний Суд задовольнив апеляцію ЦВК і визнав протиправним і недійсним лише абзац 33 роз'яснення, затвердженого комісією.

Верховний Суд залишив чинним роз'яснення ЦВК про виплати особам, які беруть участь в агітації, крім одного абзацу

Верховний Суд України скасував рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 1 березня за позовом кандидата в президенти Анатолія Гриценка про визнання протиправною і недійсною постанови ЦВК від 22 лютого, якою роз'яснюються аспекти витрачання коштів виборчого фонду кандидатів у президенти під час ведення передвиборчої агітації, зокрема, на підставі безоплатних договорів з фізособами-агітаторами, пише Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

У скасованому абзаці йдеться про те, що якщо залучення фізичних осіб не пов'язане з використанням їхньої праці на умовах трудового договору або згідно з цивільно-правовим договором, то юридична особа, яка надає послуги з проведення передвиборчої агітації, відповідно до закону не є платником єдиного соціального внеску.

У своїй апеляції ЦВК вказувала, що "укладення безоплатних договорів не можна розглядати як підставу непрямого підкупу виборців". На думку комісії, Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив помилкове рішення про те, що укладення таких договорів є непрямим підкупом виборців.

Представник А.Гриценка в ЦВК Руслан Чорнолуцький у коментарі виданню зазначив, що тепер штаб стежитиме за тим, як окремі кандидати використовуватимуть кошти виборчого фонду, застосовуючи легалізоване судом роз'яснення ЦВК щодо компенсації витрат під час проведення передвиборчої агітації.

Нагадаємо, 22 лютого ЦВК затвердила роз'яснення, в якому йдеться про те, що участь виборців у здійсненні передвиборчої агітації, зокрема на основі неоплачуваних договорів на її проведення, гарантована Конституцією України і не може бути обмежена.

У ЦВК зазначили, що залучення виборців до здійснення агітації можливе лише на безоплатній основі. При цьому договори з ними можуть передбачати відшкодування витрат на телефонні послуги, проїзд (включно із перевезенням багажу), харчування, проживання та інші витрати в разі здійснення агітації в іншому населеному пункті.

Водночас кошти, сплачені кандидатом на пост президента за таким договором, мають бути відображені у звіті про надходження коштів на поточний рахунок виборчого фонду кандидата та їхнє використання за кодом статті витрат "Інші витрати на передвиборчу агітацію".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики