Цензор.НЕТ

06.03.19 13:51

Кабмін скасував 149 нормативних актів у межах дерегуляції, спростивши життя бізнесу

Кабінет Міністрів на своєму засіданні 6 березня скасував 149 нормативних актів, що регулюють економіку, і затвердив відповідний законопроект.

Кабмін скасував 149 нормативних актів у межах дерегуляції, спростивши життя бізнесу

Як повідомляє Цензор.НЕТ, нові пропозиції щодо дерегуляції представили міністр економічного розвитку Степан Кубів та його перший заступник Максим Нефьодов.

Зокрема Кубів повідомив про вдосконалення законодавства щодо ліцензійної діяльності, скасування книги скарг і пропозицій, що в загальному дозволить українському бізнесу економити 125 млн гривень. Замість книги скарг пропонується організувати роботу колл-центрів і більш сучасних методів комунікації.

Також уряд скасовує максимальну надбавку в 10% на медичне обладнання, але буде використовувати ринкові показники.

За словами Кубіва, ця надбавка призвела до штучного дефіциту щодо низки медобладнання.

Як зазначив Нефьодов, на сьогодні всі іноземні компанії, які постачають обладнання в Україну, збиткові, тому що ця надбавка стримує їх.

"Ми самі заганяємо бізнес у цю ситуацію, і, вибачте, самі стріляємо собі в коліно", - додав він.

Крім того, іноземцям дозволяється оформляти безстрокові візи без виїзду з країни, що дасть змогу залучити іноземних фахівців та інвесторів.

Також Мінекономіки анонсувало законопроект про масштабне реформування сфери ліцензування. Зокрема, пропонується скасувати низку непотрібних ліцензій.

"Наприклад, досі в Україні ліцензується діяльність космічних компаній, що унеможливлює вихід на український ринок компанії SpaceX. Є просто комічні ліцензії", - зазначив Нефьодов.

Пропонується ввести механізм оскарження бізнесом дій органів ліцензування. Також - скасувати 150 актів нецінового регулювання.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики