Цензор.НЕТ

06.03.19 15:32

Данія ще не ухвалила рішення щодо прокладання "Північного потоку - 2" у своїх територіальних водах, - глава МЗС Самуельсен

Данія поки не вирішила, чи дозволить вона прокладати газопровід "Північний потік - 2" у своїх територіальних водах, повідомляє агентство Associated Press із посиланням на главу МЗС Данії Андерса Самуельсена.

Данія ще не ухвалила рішення щодо прокладання "Північного потоку - 2" у своїх територіальних водах, - глава МЗС Самуельсен

А.Самуельсен, за даними агентства, заявив, що Копенгаген планує оцінити, "що відбувається в Росії і те, як вони (російська влада. - Ред.) поводяться з Україною", передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Міністр зазначив, що з урахуванням триваючого конфлікту з Україною дії Росії "безумовно не відповідають інтересам Данії в цілому".

Зараз Датське енергетичне агентство розглядає заявку від "Газпрому" на будівництво газопроводу. Якщо заявка буде відхилена, альтернативний маршрут прокладання буде дорожчим, зазначає агентство.

До теперішнього часу оператор проекту "Північний потік - 2" отримав національні дозволи у всіх інших юрисдикціях, через які проходить газопровід із Росії до Німеччини, крім Данії.

Данія затягла процес видачі дозволу, прийнявши законодавство, яке дозволяє накласти вето на прокладання газопроводу через свою територію. Прем'єр-міністр Данії Ларс Лекке Расмуссен в червні минулого року заявив, що пропонує винести обговорення проекту "Північний потік - 2" на загальноєвропейський рівень.

Оператор "Північного потоку - 2" подав також заявку на прокладання газопроводу іншим маршрутом, який не впливає на територіальні води Данії, а проходить у виключній економічній зоні на північний захід від острова Борнхольм. Однак компанія не відкликала і первісну заявку.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики