Цензор.НЕТ

06.03.19 15:03

"Якщо потрібно буде, щоб я звільнився або усунувся від посади, - я із жалем, але зроблю це", - гендиректор "Укроборонпрому"

Генеральний директор ДК "Уроборонпром" Павло Букін заявив, що викладені журналістами "Bihus.info" факти про розкрадання в оборонній сфері безпідставні. Він також повідомив, що якщо потрібно звільнитися, він це зробить.

"Якщо потрібно буде, щоб я звільнився або усунувся від посади, - я із жалем, але зроблю це", - гендиректор "Укроборонпрому"

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він сказав в інтерв'ю BBC News Україна.

Зазначимо, в розслідуванні вказується, що в 2016 році "Укрспецекспорт", який тоді очолював Букін, закупив висотоміри для казахських Ан-26 усемеро дорожче, і повідомляється про "відкат" у 10 тисяч доларів.

"Отримання винагороди категорично заперечую. Це неправда", - заявив Букін.

Також він заперечив, що ціна на деталі була завищена в сім разів.

"У нас є відповідна процедура відбору постачальників. Зафіксована у часі і документах, у листуванні. Ми готові всю цю інформацію надати на запит будь-якого правоохоронного органу", - запевнив Букін.

Він також стверджує, що з розслідування "не можна чітко робити висновок про те, що ціна була дійсно завищена".

"Що показується в розслідуванні (і це підкреслюють журналісти): що товар ввозився спочатку як інший товар ... - щоб приховати його військове призначення, бо він встановлювався на військовий літак. Як у цьому випадку можна коментувати, було завищення чи не було? Люди виконували завдання з постачання техніки поточного виробництва. На жаль, російського. Ми ще не освоїли виробництво цих комплексів самостійно", - пояснює Букін.

На питання, чи є опубліковані скриншоти листування брехнею, директор "Уроборонпрому" відповів так:

"Я не знаю, звідки вони взялися. Не хочу звинувачувати журналістів у спрямованій інформаційній провокації. Але розслідувачі самі кажуть, що отримали інформацію з невідомих джерел".

Букін каже, що реакції від міжнародних партнерів на останній журналістський матеріал поки не було.

"Звичайно, це сильний удар по репутації, його треба буде якось коментувати і закривати. Це може вплинути на обсяги реалізації послуг з ремонту авіапарку нашими підприємствами", - сказав він.

Букін дав зрозуміти, що поки не планує йти з посади генерального директора "Укроборонпрому" на час можливих перевірок:

"На цей момент, такого наміру не маю. Але це не якась категорична позиція. Просто я не вважаю себе винним у чомусь. Якщо потрібно буде, щоб я звільнився або усунувся від посади - я з жалем, але зроблю це. Спокійно і без якоїсь політизації".

Нагадаємо, 25 лютого команда "Bihus.info" опублікувала розслідування, в якому йдеться про схеми розкрадання в оборонному комплексі України. Фігурантом розслідування є син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Концерн "Укроборонпром" і заступник секретаря РНБО Олег Гладковський планують звертатися до суду на журналістів за розслідування про розкрадання в оборонному комплексі України.

Президент призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, а 4 березня - звільнив з посади.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що розслідування журналістів про розкрадання в оборонній сфері збіглося за часом із закінчення слідства.

4 березня вийшла третя частина розслідування. За даними журналістів, схема Гладковського-Жукова принесла учасникам $300 тисяч на висотомір для ремонту двох казахських АН-26 в 2016 році.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики