Цензор.НЕТ

06.03.19 22:49

Кримінальне провадження проти Януковича повернуто в Оболонський райсуд для виправлення описок та роз'яснення вироку

Київський апеляційний суд повернув кримінальне провадження за звинуваченням В.Ф. Януковича до Оболонського районного суду міста Києва.

Кримінальне провадження проти Януковича повернуто в Оболонський райсуд для виправлення описок та роз'яснення вироку

Як інформує прес-служба Київського апеляційного суду, 5 березня 2019 року суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянув кримінальне провадження з апеляційними скаргами захисників, які діють в інтересах Януковича В.Ф. на вирок Оболонського районного суду міста Києва від 24 січня 2019 року, яким Януковича В.Ф. визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 ("Державна зрада"), ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 (" Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни") та виправдано за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 110 ("Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України") Кримінального кодексу України, у зв’язку з недоведеністю, що в діянні обвинуваченого є склад кримінального правопорушення, передає Цензор.НЕТ.

За результатом розгляду кримінальне провадження повернуто до Оболонського районного суду міста Києва для розгляду заяв про виправлення описок та про роз’яснення вироку цього суду від 24 січня 2019 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Як повідомлялося, Оболонський районний суд Києва засудив Віктора Януковича до 13 років позбавлення волі за державну зраду і пособництво у веденні агресивної війни проти України з боку РФ. Такий вирок суд оголосив 24 січня 2019 року. Кримінальне провадження щодо В.Януковича розглядалося за спеціальною (заочною) процедурою через те, що обвинувачений перебуває на території РФ.

Ключовим доказом для суду став лист Януковича Путіну, датований 1 березня 2014 року, в якому він просив ввести в Україну російські війська.

Водночас суд визнав його невинуватим у пособництві в порушенні територіальної цілісності. Згідно з рішенням суду, обвинувачення не довело, що Янукович був поінформований про кінцеву мету РФ - анексію Автономної Республіки Крим і зміну меж території України.

За державну зраду екс-президента засуджено до 13 років ув'язнення, а за пособництво у введенні агресивної війни - до 12 років. Отже, загальний термін відбуття ув'язнення для Януковича становить 13 років. Час відбування терміну має відраховуватися з моменту затримання винуватця.

Під час ухвалення вироку суд врахував те, що Віктор Янукович не має судимості (судимість, яка була в екс-президента, погашена), здобув вищу освіту і не перебуває на обліку у нарколога. Також судді врахували його тривалий і успішний кар'єрний шлях і позитивну характеристику, яку дала підсудному Ганна Герман.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики