Цензор.НЕТ

07.03.19 15:21

До введення мита український металобрухт масово вивозили в невизнане Придністров'я, - Каленков

Попри те, що раніше Верховна Рада проголосувала за продовження дії мита на експорт металобрухту, в парламенті було зареєстровано рішення про скасування цього рішення.

Як повідомив глава об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков, до введення мита український металобрухт масово вивозили в невизнане Придністров'я, яке зацікавлене в скуповуванні металобрухту, передає 112.

"Да, йшов (український металобрухт. - Ред.) у Придністров'я. Це російський анклав у Молдові, називається Молдавський металургійний завод, але до Молдови він не має жодного стосунку. І вони мають можливість купувати за завищеними цінами український металобрухт, тому що вони отримують електроенергію і газ майже безкоштовно. "Газпром" дає їм безкоштовно заробляти. Вони вимивають металобрухт звідси, з України, і роблять продукцію", - заявив Каленков.

За словами Каленкова, вплив цього металургійного заводу на квазідержаву досить великий і в цілому може визначати її існування.

"На ці гроші існує цей анклав у Придністров'ї. Це фактично одне велике промислове підприємство, і сюди ж, в Україну, вони викидають свою продукцію, демпінгують і витісняють наші робочі місця", - заявив експерт.

Раніше повідомлялося, що дія мита на вивіз металобрухту з України допомогла зберегти 30 тисяч робочих місць, переважно в металургії, зокрема це дало змогу відновити роботу вітчизняних металургійних підприємств, які були зупинені через брак металобрухту.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики