Цензор.НЕТ

07.03.19 17:23

УГКЦ просить дозволу проводити в Софії Київській три богослужіння на рік, - Святослав. ДОКУМЕНТ

Українська греко-католицька церква попросила уряд дозволити богослужіння в Софійському соборі тричі на рік: на Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня щорічно), Зішестя Святого Духа (16 червня 2019 року) і Різдво Пресвятої Богородиці (21 вересня щорічно).

Про це йдеться в листі предстоятеля УГКЦ Святослава Шевчука прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, яке опублікувало агентство "Українські новини", передає Цензор.НЕТ

Звернення зараз на опрацюванні в Мінкультури, з огляду на особливий порядок надання дозволу на проведення заходів у Софійському соборі, а також необхідність вироблення консолідованої позиції релігійних громад Української греко-католицької церкви та Православної Церкви України.

УГКЦ просить дозволу проводити в Софії Київській три богослужіння на рік, - Святослав 01

Нагадаємо, що до недавнього часу богослужіння в Софійському соборі не проводилися.

За словами керівника департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрія Юраша, в 1929-2018 роках (за винятком періоду нацистської окупації) в Софійському соборі було тільки два повні літургічні служіння: на початку 90-х і в 2008 році.

У 2019 році нова Православна церква України вже двічі проводила служби в Софії: на Різдво 7 січня на честь отримання Томосу і під час інтронізації митрополита Епіфанія 3 лютого.

Міністр культури Євген Нищук сказав, що Православна церква зможе проводити богослужіння в Софійському соборі під час великих релігійних свят, як-от Різдво, Великдень, Трійця.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики