Цензор.НЕТ

07.03.19 18:04

ФСБ направила на психіатричну експертизу вже вісьмох українських моряків

Слідче управління ФСБ Росії вирішило відправити на психіатричну експертизу вісьмох українських моряків.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов у Facebook, передає Цензор.НЕТ.

Він зазначив, що сьогодні ФСБ провело слідчі дії щодо двох українських військовополонених моряків - Василя Сороки і Віктора Безпальченка. Їх також вирішили відправити на психолого-психіатричну експертизу, як раніше шістьох інших моряків.

"Слідче управління ФСБ Росії сьогодні провело слідчі дії щодо ще двох українських військовополонених моряків: Василь Сорока, Віктор Безпальченко. Як і щодо шістьох військовополонених у попередні дні, сьогодні двом військовополоненим були представлені для ознайомлення постанови про призначення амбулаторної психолого-психіатричної експертизи", - написав Полозов.

За його словами, сторона захисту наполягає на забезпеченні присутності адвоката під час проведення цієї експертизи.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, щоприкордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Отже, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики