Цензор.НЕТ

07.03.19 20:29

Порошенко закликав Раду якнайшвидше прийняти нову редакцію статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення

Президент України Петро Порошенко закликає Верховну Раду невідкладно прийняти нову редакцію статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення і запевняє, що всі корупціонери не зможуть ухилитися від відповідальності.

Порошенко закликав Раду якнайшвидше прийняти нову редакцію статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це він заявив в інтерв'ю українським телеканалам, відповідаючи на запитання про те, чи є шанс, що закриті провадження щодо незаконного збагачення будуть доведені до кінця.

П.Порошенко сказав: "Я не просто політик, президент країни. І відповідно до закону і Конституції я не можу і не буду коментувати рішення будь-яких судів, бо це може сприйматися як тиск на суд. Я хочу розчарувати чиновників, які думають, що внаслідок цього рішення Конституційного суду вони зможуть піти від відповідальності. цього не буде. Тому що відмінена кримінальна відповідальність, але незаконного збагачення ніхто не відміняв".

Президент нагадав, що буквально за годину після рішення КС він вніс законопроект, який враховує коментарі Конституційного суду щодо презумпції невинуватості.

"Але відповідальність за корупцію, зокрема, відповідальність за незаконне збагачення, буде, зокрема, кримінальна відповідальність. Ніхто не уникне відповідальності. Хтось думає, що він втече з-за формулювання цієї статті - знайдуться інші статті, так як незаконне збагачення завжди пов'язане з іншими порушеннями закону", - звернув увагу П.Порошенко.

У цьому контексті він закликав парламентаріїв невідкладно розглянути і прийняти поданий ним законопроект. "Саме тому я звертаюся до народних депутатів врахувати позицію президента щодо невідкладності розгляду зазначеного законопроекту - ми повинні якомога швидше озброїти правоохоронні органи включно з антикорупційними органами".

П.Порошенко також запевнив, що рішення Конституційного суду "ніяк не захистить корупціонерів".

Як повідомлялося, 27 лютого Конституційний суд України оприлюднив рішення про визнання неконституційною статті 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення).

КС дійшов висновку, що ст. 368-2 не відповідає "вимогам чіткості, точності та однозначності, тому суперечить юридичній визначеності як складової принципу верховенства права, закріпленого в статті 8 Конституції України".

Конституційний суд вказав, що конституційні приписи щодо презумпції невинуватості і неприпустимість притягнення особи до відповідальності за відмову давати свідчення або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів мають застосовуватися в рівній мірі до всіх осіб. Конституція України не допускає звуження або скасування цих гарантій щодо окремих категорій осіб.

28 лютого 2019 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект президента України про внесення змін до Кримінального та Кримінально- процесуального кодексів щодо відповідальності за незаконне збагачення (№10110).

Він покладає на органи досудового розслідування обов'язок доводити правомірність отримання представником влади у власність активів і покарання за незаконне збагачення, коли немає ознак зловживання службовим становищем та хабарництва.

4 березня спікер виборчого штабу президента України Петра Порошенка Олег Медведєв повідомив, що П.Порошенко найближчим часом звернеться до керівництва Верховної Ради з тим, щоб парламентарії якомога швидше прийняли законопроект про зміни до Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики