Цензор.НЕТ

08.03.19 16:23

Австрійському журналісту Вершютцу заборонили в'їзд в Україну. В ЄС відреагували

Служба безпеки України на рік заборонила в'їзд в Україну керівнику українського бюро австрійського телеканалу ORF Крістіану Вершютцу. В ЄС заявили, що очікують, що такі рішення будуть ухвалені відповідно до основних прав і свобод, включно з Європейською конвенцією про права людини.

Австрійському журналісту Вершютцу заборонили в'їзд в Україну. В ЄС відреагували

Як повідомила в Facebook заступник голови Комітету Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова, СБУ заборонила в'їзд журналісту через "загрози, яку він являє для національної безпеки", передає Цензор.НЕТ.

За її даними, Вершютц протягом останніх чотирьох років відвідував тимчасово окуповані території Донецької, Луганської областей і Криму через неконтрольовані пункти пропуску з території Росії, чим порушив українське законодавство.

Крім того, Червакова зазначила, що журналіст з початку збройного конфлікту в Криму і на Донбасі висвітлював події в Україні, "широко використовуючи штампи кремлівської пропаганди, тиражуючи фейки від "Раша тудей"", які дискредитують Збройні сили України і заперечують агресію Росії.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", прес-секретар ЄС зазначив, що Євросоюз надає "велике значення свободі вираження думок і засобів масової інформації".

"Ми очікуємо, що будь-які такі рішення міститимуть ретельний розгляд прав на свободу вираження поглядів. Ми також очікуємо, що українська влада утримається від введення будь-яких непотрібних обмежень на вільний потік інформації та свободу ЗМІ", - заявив співрозмовник агентства.

Він нагадав, що ЄС "повністю підтримує територіальну цілісність і суверенітет України".

"Захист національної безпеки і громадян має здійснюватися в повній відповідності до основних прав і свобод, включно з Європейською конвенцією про права людини", - підкреслив він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики