Цензор.НЕТ

09.03.19 16:37

УГКЦ відмовилася від наміру провести 7 квітня богослужіння в церкві Софії Київської

Українська греко-католицька церква через реставраційні роботи відмовилася від наміру провести 7 квітня богослужіння в храмі Софії Київської. Загалом церква, як і раніше, хоче проводити в цьому соборі щороку 3 богослужіння.

УГКЦ відмовилася від наміру провести 7 квітня богослужіння в церкві Софії Київської

7 березня голова УГКЦ блаженніший Святослав зустрівся з предстоятелем ПЦУ блаженнішим Епіфанієм, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на офіційний сайт Української греко-католицької церкви. Під час зустрічі предстоятелів було повідомлено, що Софійський собор найближчим часом буде недоступний для богослужіння жодної з церков через реставраційні роботи.

"Предстоятелі українських церков підтвердили незмінне прагнення обох сторін до порозуміння, співпраці та спільного служіння українському народові. Блаженніший Святослав наголосив на тому, що дорожньою картою такого зближення є дослідження нашого спільного коріння, міжцерковне примирення та зцілення історичної пам’яті", - сказано в повідомленні.

Раніше Українська греко-католицька церква попросила уряд дозволити їй проводити богослужіння в Софійському соборі тричі на рік: на Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня щорічно), Зішестя Святого Духа (16 червня 2019 року) і Різдво Пресвятої Богородиці (21 вересня щорічно).

Нагадаємо, що донедавна богослужіння в Софійському соборі не проводилися.

За словами керівника департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрія Юраша, в 1929-2018 роках (за винятком періоду нацистської окупації) в Софійському соборі було тільки два повні літургійні служіння: на початку 1990-х і в 2008 році.

У 2019 році нова Православна церква України вже двічі проводила служби в Софії: на Різдво (7 січня) на честь отримання Томосу і під час інтронізації митрополита Епіфанія (3 лютого).

Міністр культури Євген Нищук сказав, що Православна церква зможе проводити богослужіння в Софійському соборі під час великих релігійних свят, як-от Різдво, Великдень, Трійця.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики