Цензор.НЕТ

09.03.19 22:40

Конституційний суд Молдови визнав результати парламентських виборів

Після визнання результатів виборів Конституційним судом Молдови президент держави має підписати указ про призначення дати першого засідання парламенту.

Конституційний суд Молдови визнав результати парламентських виборів

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Конституційний суд визнав результати парламентських виборів, що відбулися в Молдові, і мандати депутатів парламенту, обраних як в одномандатних округах, так і за національними округами (за партійними списками. - Ред.)", - йдеться в рішенні інстанції.

Водночас конституційна інстанція відхилила як необґрунтовані позови виборчого блоку ACUM щодо скасування результатів голосування за кількома одномандатними округами.

Відповідно до законодавства, президент Молдови має підписати указ про призначення дати першого засідання парламенту Молдови 10-го скликання.

Нагадаємо, в неділю, 24 лютого, в Молдові відбулися чергові парламентські вибори і консультативний референдум із питання скорочення кількості депутатів парламенту зі 101 до 61.

Парламентські вибори вперше відбулися за новою системою: 50 депутатів (зі 101) будуть обрані за партійними списками (у виборах брали участь 14 партій і блоків), а решта 51 - в одномандатних округах (конкурентів було 319 осіб).

Для проходження до парламенту партіям необхідно набрати щонайменше 6% голосів виборців, а поріг для виборчих блоків становить 8%. У випадку з одномандатними округами депутатом буде обрано кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів виборців. У разі якщо два кандидати набирають однакову кількість голосів, переможця буде визначено виборчкомом шляхом жеребкування.

Спікер парламенту Молдови Андріан Канду заявив, що Росія відкрито втручається в парламентські вибори.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики