Цензор.НЕТ

10.03.19 15:10

"Президент сказав:"Винен? Так садіть!"- Луценко про скандал навколо Гладковського

Колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський навряд чи знав про махінації з поставками деталей для потреб "Укроборонпрому", однак Президент Петро Порошенко ухвалив правильне рішення щодо чиновника.

"Президент сказав:"Винен? Так садіть!"- Луценко про скандал навколо Гладковського

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів Генпрокурор Юрій Луценко.

" Я Президента не ставлю до відома про матеріали слідства. Після оприлюдненої Бігусом інформації Президент, повернувшись з якоїсь там чергової передвиборчої поїздки, запросив керівництво Ради Нацбезпеки, мене та інших людей для обговорення цього тепер уже політичного скандалу. Ключове питання було одне: чи це реальні дані у програмі? Я і вам і йому сказав те саме. Відповісти точно на це запитання я можу лише після експертизи КНІСЕ. Але за моїми матеріалами ми бачимо, що Гладковський-молодший точно був у контакті із Рогозою і Жуковим. На мій погляд, це моя особиста, і не юридична, а моральна оцінка – діти керівників не мають на кілометр підходити до фінансів, що входять в коло службових обов'язків батьків. Це не перша така справа в Україні. Можливо, й не остання. Але моя позиція дуже проста: це морально неприпустимо. Президент далі ухвалив те рішення, яке він ухвалив", - сказал Генпрокурор.

Відповідаючи на питання, чи міг сам Президент Порошенко бути причетним до дій Гладковського, Луценко повідомив, що на його думку, не те що глава держави, але навіть і сам Гладковський-старший про це не знав.

"В мене сталося стійке враження, що навіть Гладковський-старший про це не знав. Це моє чисто суб'єктивне враження від спілкування з ним. Тому я думаю, що президент ухвалив дуже правильне рішення - він дав моральну і політичну оцінку. А юридичну оцінку має дати НАБУ. Якщо буде доведено, що і Гладковський-молодший, і Гладковський-старший якимось чином причетні до ймовірних корупції і злочинів, то очевидно це стане фактом. У нас у країні всі під законом ходять. Моя особиста точка зору - Президент про це не знав, я бачив його реакцію. Це для нього серйозний політичний удар і, на мій погляд, він зробив так, як зробив би будь-який керівник в будь-якій нормальній країні. Він фігуранта цього скандалу спочатку відсторонив за його заявою - до речі Гладковський також зробив правильний крок - написав заяву про відсторонення. Президент провів нараду з тими, хто має об'єктивну інформацію слідства і прийняв абсолютно правильне політичне рішення про відставку Гладковського. Одночасно він закликав САП і НАБУ дати об‘єктивну оцінку дій цього посадовця", - повідомив глава ГПУ.

Луценко також нагадав, що Порошенко закликав антикорупційні органи (САП і НАБУ) дати об'єктивну оцінку діям цієї посадової особи.

"Ми коли зустрілись після фільму, президент сказав. "Винен – так саджайте!"", - розповів прокурор.

Нагадаємо, 25 лютого команда Bihus.info опублікувала розслідування про схеми розкрадання в оборонному комплексі України. Фігурантом розслідування є син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Концерн "Укроборонпром" і заступник секретаря РНБО Олег Гладковський планують подати на авторів розслідування до суду.

Президент Петро Порошенко спочатку призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, а 4 березня - звільнив з посади.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що розслідування журналістів про розкрадання в оборонній сфері збіглося за часом із закінчення слідства ГПУ.

4 березня вийшла третя частина розслідування. За даними журналістів, схема Гладковського-Жукова принесла учасникам $300 тисяч на висотомірах для ремонту двох казахських АН-26 у 2016 році.

Президент Петро Порошенко заявив про проведення міжнародного аудиту в ДК "Укроборонпром".

7 березня Національне антикорупційне бюро України провело низку обшуків у фігурантів журналістського розслідування про корупцію в оборонно-промисловому комплексі країни, зокрема за місцем проживання колишнього першого заступника секретаря РНБО України Олега Гладковського та його сина Ігоря.

Читайте повне інтерв'ю: "Юрій Луценко: "Зміни в "Укроборонпромі" - заслуга Бігуса. Гладковський - співучасник корупційної схеми, НАБУ, ДФС, СБУ цьому сприяли"

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики