Цензор.НЕТ

11.03.19 10:10

За останні п'ять років експорт російської зброї впав на 17%, - SIPRI

США домінують на світовому ринку озброєнь, розрив між Штатами і Росією збільшується щороку. Росія продає за кордон авіацію, танки, стрілецьке озброєння, системи ППО та багато іншого.

За останні п'ять років експорт російської зброї впав на 17%, - SIPRI

Доходи від експорту російського озброєння - одне з основних джерел заробітку Москви - в останні роки демонструють стійку тенденцію до зниження; у 2014-2018 роках експорт російської зброї впав на 17 відсотків порівняно із попереднім п'ятирічним періодом, свідчать дані дослідження Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (SIPRI), оприлюднені у понеділок, 11 березня, передає Цензор.НЕТ із посиланням на zn.ua.

Експерти впевнені, що свою роль зіграли не тільки санкції, а й падіння закупівель з боку низки основних клієнтів Москви - наприклад, Індії (традиційно цікавиться авіацією і танками виробництва РФ) та Венесуели (основний споживач російської стрілецької зброї та систем ППО).

Однак у попередні роки російський збройовий бізнес набрав таких обертів, що навіть зараз Росія залишається другим за величиною експортером зброї у світі після США, Москва контролює 21 відсоток світового ринку. Проте водночас розрив із США в обсягах торгівлі значно збільшився - з 12 до 75 відсотків.

США контролює 36 відсотків світового збройового ринку. Продукція американських виробників продається щонайменше в 98 країн, до того ж понад половина постачань йде до країн Близького Сходу.

Третє місце за обсягом експорту посідає Франція. Вона наростила продажі на 43% і охопила 6,8% світового ринку. За Францією йде Німеччина (6,4%), яка показала зростання на 13%.

Серед імпортерів зброї переважають близькосхідні держави. За 5 років вони збільшили придбання на 87%.

Світовий лідер із закупівель зброї Саудівська Аравія збільшила імпорт на 192%, Єгипет (третє місце) - на 206%, Ізраїль - на 354%, Катар - на 225% та Ірак - на 139%.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики