Цензор.НЕТ

11.03.19 11:25

Миротворча місія на Донбасі має допомогти виконанню Мінських угод, - генсек ОБСЄ Гремінгер

Генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер (Thomas Greminger) підтримує ідею направлення на Донбас миротворчої місії ООН і вважає, що її завданням має бути реалізація Мінських домовленостей.

Миротворча місія на Донбасі має допомогти виконанню Мінських угод, - генсек ОБСЄ Гремінгер

Таку думку він висловив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, передає Цензор.НЕТ.

Констатувавши, що у виконанні Мінських домовленостей зараз спостерігається "застій", Т.Гремінгер сказав: "Якщо миротворча операція допоможе подолати безвихідь і реалізувати Мінські угоди, я тільки буду "за". ОБСЄ була організацією, яка дуже позитивно відреагувала на цю ідею". У зв'язку з цим співрозмовник агентства нагадав, що саме ОБСЄ виступила з ідеєю про спільну з ООН місію, "спільну операцію ООН-ОБСЄ".

"Однак зараз ми бачимо, що немає єдиного розуміння того, якою буде така операція з точки зору розміру, сфери охоплення, мандата. Я хотів би підкреслити одну річ: така операція має виконати те, що в нас є, а це - Мінські угоди . Миротворча операція не буде спрямована ні на що інше, крім цього. Боюся, що поки немає апетиту для реалізації Мінська, ми також не зможемо прийти до загального розуміння того, на що може бути схожа така операція", - вважає Т.Гремінгер.

При цьому генсек запевнив, що в ОБСЄ "всі "за" і були б раді здійснити свій внесок". "Але поки ми далекі від загального розуміння. Якщо ви створите загальне розуміння, це буде реально", - вважає він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики