Цензор.НЕТ

11.03.19 12:19

Скасування мита на вивезення металобрухту не дасть бюджету ніякого ефекту, - Каленков

Верховна Рада проголосувала за продовження дії мита на експорт металобрухту, однак в парламенті було зареєстровано рішення про скасування цього рішення.

Скасування мита на вивезення металобрухту не дасть бюджету ніякого ефекту, - Каленков

Про це заявив глава об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков, передає 112.

За словами Каленкова, продовження дії мита на експорт металобрухту збереже 30 тисяч робочих місць в Україні, дасть можливість Україні виготовляти з металобрухту продукцію і продавати її за кордон за вартістю набагато вище вартості брухту, створюючи водночас робочі місця і сплачуючи податки в Україні. У разі ж скасування мита з України безконтрольно вивозитиметься стратегічна сировина в країни, де з неї все-таки вироблять продукцію.

"Потрібно розуміти, що держава на цьому (безмитний вивіз металобрухту – Ред.) не заробляє, тому що найчастіше там непрозорі схеми, люди працюють у гаражах, працюють не за контрактом, отримують неофіційні доходи. Ефект для держави, для бюджету практично нульовий", - заявив Каленков.

За два роки дії мита на вивезення металобрухту в Україні вдалося відновити виробництво на кількох підприємствах, збережений валютний виторг, який допомагає утримувати курс гривні.

"Ми можемо говорити, що валютний виторг, який було збережено та примножено - становить близько 3 мільярдів доларів на рік. І це, на секундочку, приблизно 7-7,5% всього експорту України. І тут ми всі можемо бачити, і звичайні українці, і ті, хто займаються економікою, вплив такого рішення на курс валют, на інфляцію і так далі", - заявив експерт.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики