Цензор.НЕТ

12.03.19 15:08

Умови для проведення демократичних виборів наявні в Україні, - звіт міжнародних спостерігачів ENEMO

У Європейській мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) в Україні констатують, що в цілому в країні є умови для проведення демократичних політичних кампаній і виборів.

Умови для проведення демократичних виборів наявні в Україні, - звіт міжнародних спостерігачів ENEMO

"В цілому ми зазначаємо, що умови для проведення демократичних виборів і політичних кампаній наявні в Україні", - сказав глава ENEMO в Україні Златко Вуйович на прес-конференції у вівторок у Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Водночас, він зазначив, що випадки порушення правил передвиборчої агітації, зловживання адміністративним ресурсом, підкупу голосів, змін у складі окружних виборчих комісій, а також політичної поляризації висвітлення інформації в ЗМІ негативно впливають на конкурентне політичне середовище.

Крім того, в ENEMO зазначають, що, незважаючи на консенсус у владі, необхідно змінювати виборче законодавство, не було зроблено істотних змін перед проведенням президентських виборів. "Але, незважаючи на недоліки, чинна законодавча база забезпечує достатні умови для проведення виборів в Україні відповідно до міжнародних стандартів", - зазначив З.Вуйович.

Відповідно до першого проміжного звіту ENEMO зі спостереження за черговими президентськими виборами, Центральна виборча комісія України працює відкрито і колегіально, відкрито для ЗМІ та представників громадськості. Серед недоліків у роботі ЦВК зазначається, що іноді виборчком відмовляє спостерігачам у присутності на підготовчих засіданнях.

У звіті зазначено, що реєстрація виборців і оновлення їхніх списків у цілому відбувається своєчасно й ефективно.

Водночас, у експертів викликає занепокоєння низький рівень реєстрації на виборах внутрішньо переміщених осіб.

Також ENEMO зауважує, що в Україні залишається низьким показник участі жінок-кандидатів у виборах - лише 4 з 39.

У звіті говориться, що спостереження на місцях показало значну кількість незаконної агітації, нерівних умов для кандидатів, недобросовісної конкуренції та посилення напруги на передвиборчих мітингах.

В ENEMO зазначають, що в Україні немає жодного публічно доступного реєстру скарг на будь-якому рівні адміністрування виборів.

Серед іншого, ENEMO стурбована тим, що інформація в ЗМІ дуже часто упереджена і містить різні форми політичної агітації.

Дослідження проводилося в період з 8 лютого до 8 березня. Міжнародна місія зі спостереження ENEMO в Україні фінансується USAID (Агентством США з міжнародного розвитку) через NDI (Національний демократичний інститут), посольством Німеччина в Києві і Європейським Союзом. У день виборів 158 спостерігачів ENEMO планують спостерігати за більш ніж 1 тис. виборчих дільниць і спостерігати за процедурами відкриття, голосування, підрахунку голосів та передачею протоколів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики