Цензор.НЕТ

12.03.19 23:36

Підтримую заклики звільнити військовополонених українських моряків та інших в'язнів Кремля, - Кальюлайд

Президент Естонії Керсті Кальюлайд закликала звільнити українських моряків та інших бранців Кремля а також не забувати, що посеред Європи триває війна.

Підтримую заклики звільнити військовополонених українських моряків та інших в'язнів Кремля, - Кальюлайд

Про це вона заявила у вівторок, 12 березня, на прес-конференції "Жінки у владі" у штаб-квартирі ООН, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Я справді готова додати свій голос до всіх, хто закликає: "Будь-ласка, відпустіть цих людей, які ув’язнені, моряків та інших людей, які перебувають у в’язницях!" - відповіла вона на питання кореспондента Укрінформу щодо впливу п’яти років війни Росії проти України на сотні тисяч жінок, і у тому числі на рідних військовополонених українських моряків Романа Мокряка та Андрія Оприска - Наталю Мокряк та Ольгу Оприско, які вчора виступали в ООН.

На думку Кальюлайд, необхідно "знайти рішення цього довготривалого конфлікту, який триває просто посеред нашої Європи". Вона також згадала про Грузію, приклад ще одного конфлікту у Європі.

"Потрібно називати речі своїми іменами. В Європі йде війна. Ми можемо намагатися цього не помічати, але у нашій розвиненій Європі більше мільйона внутрішньо переміщених осіб, біженців, в Україні", - заявила президент Естонії.

Підсумовуючи, вона додала, що важливо не мовчати, а правильні слова можуть бути не менш важливими за дії.

"Знаєте, ми не лише маємо діяти. Іноді важливо і говорити. Бо, коли ми не мовчимо, ми вже рухаємося до стану, у якому буде можливо знайти реальні рішення", - підсумувала вона.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, щоприкордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Отже, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики