Цензор.НЕТ

13.03.19 15:09

"Автомайдан" закликав Ситника відсторонити Углаву, Борисенка і Литвиненка, що фігурують у розслідуванні Bihus.info

"Автомайдан" вимагає від директора НАБУ Артема Ситника відсторонити працівників Бюро, які фігурують у журналістському розслідуванні про корупцію в оборонній сфері.

"Автомайдан" закликав Ситника відсторонити Углаву, Борисенка і Литвиненка, що фігурують у розслідуванні Bihus.info

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні всеукраїнської організації "Автомайдан" в Facebook.

"НАБУ - один з нових антикорупційних органів, на який покладають надії мільйони українців у своєму бажанні жити в справедливій та некорумпованій країні. Тому навіть найменші підозри в корумпованості його співробітників мають негайно розслідуватися внутрішньою безпекою НАБУ з чітким поясненням результатів цих розслідувань керівництвом Бюро всьому українському суспільству.

У зв'язку з резонансним розслідуванням програми BIHUS.info, в якому підозра в причетності до корупції в оборонній сфері впала в тому числі на працівників НАБУ, ми вимагаємо відсторонення на час службового розслідування внутрішньої безпеки Бюро: 1го заступника Директора НАБУ Гізо Углави, заступника керівника 3го відділу І підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Олега Борисенка та детектива 3го відділу І підрозділу Головного підрозділу детективів НАБУ Дмитра Литвиненка. Зараз надзвичайно важливо, щоб це службове розслідування відбулося якомога оперативніше", - говориться в повідомленні.

Також в організації висловили надію на оперативне розслідування цієї справи і від новоствореного Державного бюро розслідувань, яке уповноважене серед іншого вести слідство у імовірним незаконним діям співробітників НАБУ: "Закликаємо Бюро максимально сприяти ДБР у цьому розслідуванні"

"У свою чергу ми чудово розуміємо, що в будь-якому державному органі, тим більше завданням якого є безпосередня боротьба з топ-корупцією в державі і де є величезна спокуса в можливих мільйонних хабарах, можуть опинитися люди, які піддадуться на цю спокусу. Головне при цьому - оперативно виявляти їх та карати, інакше довіра суспільства може дуже швидко зникнути, а саме вона є головною опорою антикорупційних органів в державі. Тому все ще чекаємо АДЕКВАТНОЇ реакції від керівництва НАБУ, бо вчорашні коментарі щодо всієї цієї ситуації Директора Бюро, м'яко кажучи, мало що прояснили", - резюмували у всеукраїнській організації "Автомайдан".

Нагадаємо, 25 лютого команда "Bihus.info" опублікувала розслідування, в якому йдеться про схеми розкрадання в оборонному комплексі України. Фігурантом розслідування є син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Концерн "Укроборонпром" і заступник секретаря РНБО Олег Гладковський планують подавати до суду на авторів розслідування.

Президент Петро Порошенко призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, а 4 березня - звільнив його з посади.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що розслідування журналістів про розкрадання в оборонній сфері збіглося за часом із закінчення слідства ГПУ.

4 березня вийшла третя частина розслідування. За даними журналістів, схема Гладковського-Жукова принесла учасникам $300 тисяч на висотомірах для ремонту двох казахських АН-26 у 2016 році.

Президент Петро Порошенко заявив про проведення міжнародного аудиту в ДК "Укроборонпром".

7 березня Національне антикорупційне бюро України провело низку обшуків у фігурантів журналістського розслідування про корупцію в оборонно-промисловому комплексі країни, в тому числі за місцем проживання колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського і його сина Ігоря.

9 березня "Національний корпус" і "Національні дружини" організували в центрі Києва акцію протесту проти корупції в "Укроборонпромі". Біля будівлі Адміністрації Президента мітинг переріс у сутички. Постраждало троє силовиків. Один з них доставлений у лікарню з хімічним опіком очей.

Пізніше представники "Національного корпусу" спробували прорватися до президента Петра Порошенка, який виступав у центрі Черкас. За даними Нацполіції, в результаті дій "Нацкорпусу" постраждали 22 поліцейських.

11 березня вийшла четверта частина розслідування "Bihus.info", в якій розповідається про те, що всі слідчі органи, які мають розслідувати розкрадання на оборонці, знали про нього. Журналісти стверджують, що в Генпрокуратурі, Військовій прокуратурі, Службі безпеки, ДФС і НАБУ неодноразово порушували кримінальні провадження, але закривали їх за хабарі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики