Цензор.НЕТ

13.03.19 16:16

До кінця 2030 року працездатне населення України скоротиться більш ніж на 3 млн осіб, - експерт

Хоча більшість заробітчан повернеться додому, трудова міграція все одно матиме вагомий вплив, - упевнені експерти.

За останні 25 років населення України скоротилося на 10 млн осіб. При цьому обсяг зовнішньої трудової міграції становить близько 2 700 000 осіб, повідомляє у своєму матеріалі "5 канал".

Нагадаємо, у березні лічильник українців, які виїжджають за кордон, сайту UkrainianPeopleLeaks.com досяг позначки в 1 млн - і зламався.

Масовий виїзд українців за кордон негативно відбивається на демографічній та економічній ситуації в країні, констатують експерти. Адже утримувати непрацездатних людей вже через кілька років в Україні буде нікому.

За словами голови Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, попри те, що більшість заробітчан повернеться додому, трудова міграція матиме вагомий вплив.

"Велика частина все одно повернеться, тому що вони не зможуть там соціалізуватися. Але більш загрозливою для нас є саме демографічна ситуація. У нас до кінця 2030 року кількість працездатного населення зменшиться більш ніж на 3 млн осіб. Тому вже зараз держава має розробляти міграційну політику, яка дозволить залучати до нас трудових мігрантів з інших країн", - вважає Воскобойник.

Крім законодавчого закріплення міграційної політики, демографи наполягають ще й на змінах у сфері соціальної політики, оскільки саме вона відіграватиме ключову роль в утриманні робочих рук всередині країни.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики