Цензор.НЕТ

13.03.19 17:29

Профільний комітет Ради відмовився розглядати всі законопроекти про незаконне збагачення, - Найєм

Народний депутат України Мустафа Найєм заявив, що Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відмовився розглядати всі законопроекти про відновлення статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Профільний комітет Ради відмовився розглядати всі законопроекти про незаконне збагачення, - Найєм

Як передає Цензор.НЕТ, про це він написав у Фейсбуці.

Найєм зазначив: "Хто-небудь може діагностувати це свято вольниці - це шизофренія, злочинна змова чи втрата контролю?

Щойно комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронних органів відмовився розглядати законопроекти про відновлення статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення. З порядку денного було знято і президентський, і всі альтернативні проекти.

Рішення були ініційовано Ігорем Мосійчуком та прийнято шістьма з одинадцяти членів комітету. В тому числі, голосами трьох представників Блоку Петра Порошенка.

Ще раз. Президент публічно звернувся до парламенту з вимогою терміново розглянути законопроект, який відновлює відповідальність за крадіжку, а його депутати сказали "Ні!" і зняли всі законопроекти з порядку денного".

Як повідомлялося, 27 лютого Конституційний суд України оприлюднив рішення про визнання неконституційною статті 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення).

КС дійшов висновку, що ст. 368-2 не відповідає "вимогам чіткості, точності та однозначності, тому суперечить юридичній визначеності як складовій принципу верховенства права, закріпленого в статті 8 Конституції України".

Конституційний суд вказав, що конституційні приписи щодо презумпції невинуватості і неприпустимість залучення особи до відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів повинні застосовуватися в рівній мірі до всіх осіб. Конституція України не допускає звуження або скасування цих гарантій щодо окремих категорій осіб.

28 лютого 2019 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект президента України про внесення змін до Кримінального та Кримінально- процесуального кодексів щодо відповідальності за незаконне збагачення (№10110).

Він покладає на органи досудового розслідування обов'язок доводити правомірність отримання представником влади у власність активів і покарання за незаконне збагачення, коли немає ознак зловживання службовим становищем та хабарництва.

4 березня спікер виборчого штабу президента України Петра Порошенка Олег Медведєв повідомив, що П.Порошенко найближчим часом звернеться до керівництва Верховної Ради з тим, щоб парламентарії якомога швидше прийняли законопроект про зміни до Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики