Цензор.НЕТ

13.03.19 17:49

Не виключаю відсторонення від посад окремих співробітників НАБУ, замішаних у збройовому скандалі, - Ситник

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник заявляє про проведення службового розслідування в НАБУ і не виключає відсторонення від посад тих, чиї прізвища звучали в журналістському розслідуванні Bihus.info.

Не виключаю відсторонення від посад окремих співробітників НАБУ, замішаних у збройовому скандалі, - Ситник

Як передає Цензор.НЕТ, таку заяву зробив глава НАБУ Артем Ситник на засіданні тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради про розслідування розкрадань у Збройних силах України в середу.

"Проводиться службове розслідування. Не виключаю відсторонення окремих співробітників", - сказав він, відповідаючи на запитання народних депутатів про те, чи проводить НАБУ внутрішнє розслідування за тими документами, які підписував заступник директора Бюро Гізо Углава і які призвели до можливості незаконних схем в оборонному комплексі і чи буде відсторонення Г.Углави на час проведення розслідування.

"Все починалося з того, що нібито хтось дає якісь довідки про фіктивні чи реферативні підприємства. Насправді все не так. І зміст цих листів свідчить про те, що ніхто жодних довідок не видає", - пояснив він.

Директор НАБУ зазначив: "Виходячи з кількості заяв, які звучать, дійсно є сенс розглянути питання відсторонення на період розслідування окремих співробітників, прізвища яких звучали в розслідуванні".

Він також сказав: "Що стосується службового розслідування, то це справа честі, щоб зняти спекуляції, провести його досить швидко і дати оцінку того, що було показано".

А.Ситник додав, що Держбюро розслідувань, яке проводить розслідування, може повністю дати оцінку події.

"Ми ніколи не знімали з себе відповідальності... Але не треба перетворювати нинішнє засідання виключно в тему роботи тільки Антикорупційного бюро", - підкреслив він.

Нагадаємо, 25 лютого команда "Bihus.info" опублікувала розслідування, в якому йдеться про схеми розкрадання в оборонному комплексі України. Фігурантом розслідування є син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Концерн "Укроборонпром" і заступник секретаря РНБО Олег Гладковський планують подавати до суду на авторів розслідування.

Президент Петро Порошенко призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, а 4 березня - звільнив його з посади.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що розслідування журналістів про розкрадання в оборонній сфері збіглося за часом із закінчення слідства ГПУ.

4 березня вийшла третя частина розслідування. За даними журналістів, схема Гладковського-Жукова принесла учасникам $300 тисяч на висотомірах для ремонту двох казахських АН-26 у 2016 році.

Президент Петро Порошенко заявив про проведення міжнародного аудиту в ДК "Укроборонпром".

7 березня Національне антикорупційне бюро України провело низку обшуків у фігурантів журналістського розслідування про корупцію в оборонно-промисловому комплексі країни, в тому числі за місцем проживання колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського і його сина Ігоря.

9 березня "Національний корпус" і "Національні дружини" організували в центрі Києва акцію протесту проти корупції в "Укроборонпромі". Біля будівлі Адміністрації Президента мітинг переріс у сутички. Постраждало троє силовиків. Один з них доставлений у лікарню з хімічним опіком очей.

Пізніше представники "Національного корпусу" спробували прорватися до президента Петра Порошенка, який виступав у центрі Черкас. За даними Нацполіції, в результаті дій "Нацкорпусу" постраждали 22 поліцейських.

11 березня вийшла четверта частина розслідування "Bihus.info", в якій розповідається про те, що всі слідчі органи, які мають розслідувати розкрадання на оборонці, знали про нього. Журналісти стверджують, що в Генпрокуратурі, Військовій прокуратурі, Службі безпеки, ДФС і НАБУ неодноразово порушували кримінальні провадження, але закривали їх за хабарі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики