Цензор.НЕТ

13.03.19 19:00

Не виключаю спроб написати сирі підозри в справі Гладковського і звинуватити САП у гальмуванні розслідування, - Холодницький

Через суспільний резонанс можливі спроби оголошення неякісно зроблених підозр, а потім звинувачення САП у гальмуванні справи. Однак САП чекає обґрунтованих доказів.

Не виключаю спроб написати сирі підозри в справі Гладковського і звинуватити САП у гальмуванні розслідування, - Холодницький

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Головний антикорупційний прокурор припустив, що з боку НАБУ будуть спроби оголосити "сирі підозри" фігурантам справи Гладковського і окремим агентам НАБУ, які брали участь у листуванні. Так Холодницький передбачає у зв'язку із тим, що Бюро досі не передало в САП більшості матеріалів у справі.

"Вони бачте тиждень зшивають справу. Якщо в цій справі щось зникне зараз, то яка наша перспектива після трьох років не розслідування? Я не виключаю, що на фоні публічного резонансу будуть спроби написати сирі підозри, відзвітувати, що мовляв це САП щось гальмує. Ні, дорогенькі, так не піде. Кожна ця підозра буде опублікована з фактажем і з видачею юридичної оцінки кожній дії".

"На РНБО у мене була чітка позиція, що рука у мене не дрогне, я підтверджую, - підпишу підозру будь-кому, але за умови, що підозра буде якісною і з достатніми доказами... Грати публічно в якісь перегони і розказувати, що хтось щось гальмує, я не дозволю. Якщо будуть такі заяви, одразу буде опублікована підозра, прокурор дасть дозвіл на розголошення цих даних, всі будуть бачити, наскільки якісно це зроблено", - додав він.

При цьому Холодницький підкреслив, що Петро Порошенко і Юрій Луценко визнали автентичність опублікованого журналістом Денисом Бігусом листування.

"Президент на РНБО визнав, що це був витік з кримінальної справи. Генеральний прокурор визнав, що це був витік з кримінальної справи. У вас в інтерв’ю він заявив, що перевіряють на поліграфі всіх, хто міг бути причетним. Перші особи держави визнали, що то є витік, що то фактично справжні матеріали, то як можна сумніватись у словах Президента чи Генпрокурора?".

Як повідомлялося, також в інтерв'ю Холодницький заявив, що НАБУ навмисне приховувало від САП матеріали розслідування у справі Гладковського і факт наявності листування своїх співробітників з фігурантами справи.

Повне інтерв'ю з Назаром Холодницьким читайте ТУТ.

Нагадаємо, 25 лютого команда "Bihus.info" опублікувала розслідування, в якому йдеться про схеми розкрадання в оборонному комплексі України. Фігурантом розслідування є син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Концерн "Укроборонпром" і заступник секретаря РНБО Олег Гладковський планують подавати до суду на авторів розслідування.

Президент Петро Порошенко призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, а 4 березня - звільнив його з посади.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що розслідування журналістів про розкрадання в оборонній сфері збіглося за часом із закінчення слідства ГПУ.

4 березня вийшла третя частина розслідування. За даними журналістів, схема Гладковського-Жукова принесла учасникам $300 тисяч на висотомірах для ремонту двох казахських АН-26 у 2016 році.

Президент Петро Порошенко заявив про проведення міжнародного аудиту в ДК "Укроборонпром".

7 березня Національне антикорупційне бюро України провело низку обшуків у фігурантів журналістського розслідування про корупцію в оборонно-промисловому комплексі країни, в тому числі за місцем проживання колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського і його сина Ігоря.

9 березня "Національний корпус" і "Національні дружини" організували в центрі Києва акцію протесту проти корупції в "Укроборонпромі". Біля будівлі Адміністрації Президента мітинг переріс у сутички. Постраждало троє силовиків. Один з них доставлений у лікарню з хімічним опіком очей.

Пізніше представники "Національного корпусу" спробували прорватися до президента Петра Порошенка, який виступав у центрі Черкас. За даними Нацполіції, в результаті дій "Нацкорпусу" постраждали 22 поліцейських.

11 березня вийшла четверта частина розслідування "Bihus.info", в якій розповідається про те, що всі слідчі органи, які мають розслідувати розкрадання на оборонці, знали про нього. Журналісти стверджують, що в Генпрокуратурі, Військовій прокуратурі, Службі безпеки, ДФС і НАБУ неодноразово порушували кримінальні провадження, але закривали їх за хабарі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики