Цензор.НЕТ

13.03.19 21:20

Офіційний Будапешт доплачує вчителям на Закарпатті за викладання угорською мовою, - Гриневич

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що Угорщина платить українським вчителям на Закарпатті за викладання угорською мовою.

Офіційний Будапешт доплачує вчителям на Закарпатті за викладання угорською мовою, - Гриневич

Про це вона розповіла Радіо НВ, передає Цензор.НЕТ.

"Очевидно, що угорці, наприклад, не хочуть міняти нічого - "давайте всі предмети будуть у школах угорською мовою". Ми вже бачимо, до чого це призвело. Дуже часто є опір з боку вчителів, оскільки не секрет, що Угорщина як країна доплачує українським вчителям за те, що вони викладають угорською мовою", - повідомила вона.

Існуючу мовну ситуацію на Закарпатті міністр освіти назвала дискримінуючою для дітей.

Нагадуємо, 28 вересня 2017 року набрав чинності закон "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома чи більше мовами. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською в окремих класах комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Згодом Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені.

В ЄС закликали Україну ухвалити законодавство, що продовжує перехідний період до 2023 року і регламентує нерозповсюдження ст.7 цього закону, що стосується мови освіти, на приватні школи. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що підтримує продовження на 4-5 років перехідного періоду імплементації мовної статті 7 закону про освіту.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики