Цензор.НЕТ

14.03.19 09:41

NASA оприлюднило останню панораму, сфотографовану марсоходом Opportunity. ФОТО

Американське аерокосмічне агентство NASA оприлюднило останнє панорамне зображення і знімки, отримані марсоходом Opportunity перед тим, як з ним втратили зв'язок.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт NASA, на панорамному знімку можна розгледіти внутрішній схил західного валу кратера Ендевор.

NASA оприлюднило останню панораму, сфотографовану марсоходом Opportunity 01NASA оприлюднило останню панораму, сфотографовану марсоходом Opportunity 02

Нагадаємо, Місія Opportunity - більш ніж вдала місія NASA. Апарат здійснив посадку на поверхню Марса 25 січня 2004 року. Учасники проекту розраховували лише на 90 днів роботи марсохода: він мав вивчати гірські породи і ґрунт, зокрема мінерали, що містяться в них, які могли б довести існування рідкої води на Марсі в минулому. Аналіз даних з першого зразка показав, що частина плато Меридіана колись була солоним озером.

За 15 років вчені за допомогою Opportunity складали карти місцевості, вивчали метеорит на поверхні планети і багато іншого. Апарат застрявав у піщаних дюнах і вибирався з них, а з 2008 року він пересувався задом наперед через технічні проблеми.

Влітку 2018 року апарат потрапив у піщану бурю, після чого фахівці NASA втратили з ним зв'язок. 13 лютого 2019 року вони востаннє спробували відновити управління марсоходом, але ця спроба, як і всі попередні, була невдалою.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики