Цензор.НЕТ

14.03.19 08:13

Викрадення, тортури, жорстке обмеження свободи слова: Держдеп США представив доповідь про порушення прав людини в окупованому Криму

Держдепартамент США представив щорічну доповідь про порушення прав людини в Криму після окупації півострова Росією у 2014 році.

Викрадення, тортури, жорстке обмеження свободи слова: Держдеп США представив доповідь про порушення прав людини в окупованому Криму

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Кореспондент", документ опубліковано в середу, 13 березня.

У доповіді наводиться довгий перелік сфер, в яких російська влада порушує права людини.

За даними Держдепу, на території окупованого півострова зафіксовано викрадення, тортури, незаконне приміщення в психіатричні лікарні, жорстоке поводження із затриманими, "жорсткі обмеження свободи слова і свободи зібрань, а також "системна дискримінація кримських татар і етнічних українців".

У звіті наводяться дані Місії ООН з прав людини в Україні, згідно з якими в 2014-2018 роках у Криму жертвами викрадень стали 42 людини. Серед зниклих 27 українців, дев'ять кримських татар, чотири таджики, одна людина російсько-татарського походження і один узбек. Наголошується, що жодного з причетних до даних злочинів не було притягнуто до відповідальності.

Також, за інформацією МЗС України, 12 жителів Криму, які зникли після анексії, були знайдені мертвими. При цьому російська влада не розслідувала підозрілі смерті і зникнення, і іноді зараховувала їх до самогубств.

Крім того, в цей період на психіатричне обстеження проти своєї волі були відправлені 17 кримських татар.

У доповіді зазначено, що діяльність Меджлісу кримських татар залишається під забороною, попри рішення Міжнародного суду.

Нагадаємо, влітку минулого року Держдепартамент США опублікував Кримську декларацію, згідно з якою Вашингтон не визнає Крим частиною Росії.

У МЗС РФ серйозно не сприйняли документ і заявили, що влада США "живе в іншій реальності".

Раніше російський омбудсмен на зустрічі з главою ООН з прав людини заявила, що Україна переслідує жителів анексованого Криму.

В українській місії ООН вказали, що в доповідях Моніторингової місії організації з прав людини в Україні не зафіксовані випадки переслідування кримчан.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики