Цензор.НЕТ

14.03.19 09:12

Немає експертних висновків, - Кожем'якін розповів, чому профільний комітет не розглянув законопроекти про незаконне збагачення

За словами нардепа від "Батьківщини", голови комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрія Кожем'якіна, комітет не почав розглядати законопроекти про відповідальність за незаконне збагачення 13 березня, щоб не порушувати регламент.

Немає експертних висновків, - Кожем'якін розповів, чому профільний комітет не розглянув законопроекти про незаконне збагачення

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності 13 березня не розглянув законопроекти про відповідальність за незаконне збагачення, оскільки не всі вони отримали висновки Головного науково-експертного управління Верховної Ради. Про це заявив глава комітету, нардеп від "Батьківщини" Андрій Кожем'якін, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Гордон.

Він зазначив, що висновки є щодо чотирьох законопроектів.

Також, за словами Кожем'якіна, не всі законопроекти щодо відповідальності за незаконне збагачення були включені до порядку денного засідання комітету.

"На сьогодні у зв'язку з тим, що Верховна Рада розглядає закон про мову, у нас не було можливості у вівторок, сьогодні [13 березня] і завтра прийняти рішення про включення цих проектів до порядку денного. Це порушення регламенту. Ми можемо заслухати співдоповідачів, але ми можемо тільки рекомендувати Верховній Раді включити ці проекти, всі або кілька, до порядку денного. Усе інше можливо вже після того, як їх включать, і будуть висновки ГНЕУ і всіх комітетів: з корупції та інших. І тоді після цього ми зможемо розглядати", - сказав політик.

На порядку денному комітету на 13 березня вказано, що він мав розглянути законопроекти про відповідальність за незаконне збагачення. Нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм повідомив, що комітет документи не розглянув.

"Ні!" і зняли всі законопроекти з порядку денного ".

Як повідомлялося, 27 лютого Конституційний суд України оприлюднив рішення про визнання неконституційною статті 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення).

КС дійшов висновку, що ст. 368-2 не відповідає "вимогам чіткості, точності та однозначності, тому суперечить юридичній визначеності як складовій принципу верховенства права, закріпленого в статті 8 Конституції України".

Конституційний суд вказав, що конституційні приписи щодо презумпції невинуватості і неприпустимість залучення особи до відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів повинні застосовуватися в рівній мірі до всіх осіб. Конституція України не допускає звуження або скасування цих гарантій щодо окремих категорій осіб.

28 лютого 2019 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект президента України про внесення змін до Кримінального та Кримінально- процесуального кодексів щодо відповідальності за незаконне збагачення (№10110).

Він покладає на органи досудового розслідування обов'язок доводити правомірність отримання представником влади у власність активів і покарання за незаконне збагачення, коли немає ознак зловживання службовим становищем та хабарництва.

4 березня спікер виборчого штабу президента України Петра Порошенка Олег Медведєв повідомив, що П.Порошенко найближчим часом звернеться до керівництва Верховної Ради з тим, щоб парламентарії якомога швидше прийняли законопроект про зміни до Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики