Цензор.НЕТ

14.03.19 14:22

Псевдоюридична маячня Росії не поширюється на територію України і на мене як на її громадянина, - В'ятрович про справу Слідкому РФ щодо нього

Глава Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимир В'ятрович прокоментував відкриту щодо нього в РФ кримінальну справу за фактом нібито "реабілітації нацизму".

Псевдоюридична маячня Росії не поширюється на територію України і на мене як на її громадянина, - В'ятрович про справу Слідкому РФ щодо нього

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Слідчий комітет, ви забуваєтеся! Ні Володимир В’ятрович, ні політика національної пам’яті України, ні наша історія не є у сфері юрисдикції Росії. Тривалий час так було, і ви цим зловживали аж до здійснення злочинів проти людяності. Але, нагадаю, це минуло давно, як би не мріялося інакше", - написав він.

В'ятрович наголосив, що Україна - суверенна держава, і якась "псевдоюридична маячня Російської Федерації не поширюється на територію України і на мене як на її громадянина".

"З історичної точки зору "слідство" дійшло смішних висновків. На відміну від цього комітету, я ретельно вивчав матеріали Нюрнберзького процесу, які, на жаль для "слідчих", ніколи не були видані в повному обсязі російською мовою. Очевидно, не випадково, тому що саме в матеріалах Нюрнберзького процесу є документи, які свідчать про боротьбу Організації українських націоналістів проти нацизму. Очевидно, що ці документи суперечать установкам радянської, а тепер - сучасної російської пропаганди про нібито колабораціонізм бандерівців. Саме тому ці документи ніколи не були опубліковані в Російській Федерації", - зазначив він.

"Росія відтворює радянські міфи, пов’язані з Другою світовою війною, які не мають нічого спільного ані з рішеннями Нюрнберзького процесу, ані тим паче з об’єктивом баченням того, чим була Друга світова війна. Зокрема, і для українців", - резюмував директор інституту нацпам'яті.

Раніше Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу проти керівника Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича за фактом нібито "реабілітації нацизму".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики