Цензор.НЕТ

15.03.19 16:28

Продовження дії мита на вивіз металобрухту захистило український ринок, - заступник гендиректора "АрселорМіттал Кривий Ріг" Ткаченко

Через значний дефіцит брухту металу на внутрішньому ринку ще кілька років тому в Україні зупинялися профільні підприємства.

Продовження дії мита на вивіз металобрухту захистило український ринок, - заступник гендиректора "АрселорМіттал Кривий Ріг" Ткаченко

Мито на експорт металобрухту - це своєрідне "щеплення стабільності" для економіки України. Про це в ефірі "5 каналу" заявив заступник генерального директора з питань співпраці з державними органами "АрселорМіттал Кривий Ріг" Володимир Ткаченко.

За його словами, через значний дефіцит брухту металу на внутрішньому ринку ще кілька років тому в Україні зупинялися профільні підприємства. Як результат - тисячі працівників втратили робочі місця, а стратегічну сировину безконтрольно вивезли за межі країни. Покращилася ситуація лише у 2016 році. Тоді вперше запровадили мито на експорт брухту. Нині ціна на нього становить 58 євро за тонну.

"Ми експортуємо нашу продукцію більш ніж у 40 країн світу. Щоб щось купити - треба щось продати. Що ми зараз можемо продати? Аграрії та металургія - головні частини нашого експорту", - повідомив представник вітчизняного металургійного підприємства.

Захисту українського ринку сприяло подовження депутатами Верховної Ради дії мита на вивіз металобрухту за кордон. Саме від цих дій, за словами Володимира Ткаченка, виграли не лише виробники, а й економіка країни загалом. Зокрема, скарбницю держави поповнили понад 3 млрд валютних надходжень, зросли виробничі показники, підвищилися заробітні плати працівникам галузі.

Утім, віднедавна "металургійний закон", за який депутати вже проголосували - "застряг" у парламенті. І якщо його в підсумку скасують - це нагадуватиме "перекритий кисень" інтересам України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики