Цензор.НЕТ

16.03.19 17:10

Порошенко підписав указ про міжнародний аудит "Укроборонпрому"

Президент Петро Порошенко увів у дію рішення РНБО про реформування оборонно-промислового комплексу і підвищення його прозорості.

Порошенко підписав указ про міжнародний аудит "Укроборонпрому"

Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на Адміністрацію Президента.

Згідно з рішенням РНБО, Кабінет Міністрів має забезпечити проведення аудиту оборонно-промислового комплексу.

"Уряду також доручено забезпечити усунення корупційних ризиків, підвищення рівня прозорості та посилення контролю з боку держави та громадськості за діяльністю Державного концерну "Укроборонпром" та інших державних підприємств оборонно-промислового комплексу", - сказано в указі.

Для цього держава має залучити до роботи Наглядової ради "Укроборонпрому" представників держав-партнерів.

Крім того, Кабмін зобов'язаний опрацювати питання щодо створення центрального органу виконавчої влади, який візьме на себе контроль за "Укроборонпромом".

"Кабінет Міністрів також у місячний термін має організувати із залученням міжнародних експертів аудит ДК "Укроборонпром" та підприємств-учасників цього концерну і за його результатами інформувати громадськість", - повідомляє Адміністрація Президента.

Також має бути розроблений і внесений на розгляд Верховної Ради проект закону про внесення змін до закону "Про державне оборонне замовлення", в якому необхідно передбачити підвищення рівня прозорості державних закупівель.

Також на розгляд ВР має бути подано законопроект щодо посилення відповідальності, зокрема кримінальної, за невиконання або неналежне виконання державного оборонного замовлення.

Ці зміни стали наслідком корупційного скандалу в оборонній сфері.

Нагадаємо, 25 лютого команда "Bihus.info" опублікувала розслідування, в якому йдеться про схеми розкрадання в оборонному комплексі України. Фігурантом розслідування є син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Концерн "Укроборонпром" і заступник секретаря РНБО Олег Гладковський планують подавати до суду на авторів розслідування.

Президент Петро Порошенко призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, а 4 березня звільнив його з посади.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що розслідування журналістів про розкрадання в оборонній сфері збіглося за часом із закінчення слідства ГПУ.

Читайте також: Директор "Спецтехноекспорту" Бельбас і два екс-співробітники, підозрювані у фінансових махінаціях, вийшли з Лук'янівського СІЗО під заставу

4 березня вийшла третя частина розслідування. За даними журналістів, схема Гладковського-Жукова принесла учасникам $300 тисяч на висотомірах для ремонту двох казахських АН-26 у 2016 році.

Президент Петро Порошенко заявив про проведення міжнародного аудиту в ДК "Укроборонпром".

7 березня Національне антикорупційне бюро України провело низку обшуків у фігурантів журналістського розслідування про корупцію в оборонно-промисловому комплексі країни, зокрема за місцем проживання колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського і його сина Ігоря.

9 березня "Національний корпус" і "Національні дружини" організували в центрі Києва акцію протесту проти корупції в "Укроборонпромі". Біля будівлі Адміністрації Президента мітинг переріс у сутички. Постраждало троє силовиків. Одного із них доставили у лікарню з хімічним опіком очей.

Пізніше представники "Національного корпусу" спробували прорватися до президента Петра Порошенка, який виступав у центрі Черкас. За даними Нацполіції, унаслідок дій "Нацкорпусу" постраждали 22 поліцейські.

11 березня вийшла четверта частина розслідування Bihus.info, в якій розповідається про те, що всі слідчі органи, які мають розслідувати розкрадання на оборонці, знали про нього. Журналісти стверджують, що в Генпрокуратурі, Військовій прокуратурі, Службі безпеки, ДФС і НАБУ неодноразово порушували кримінальні провадження, але закривали їх за хабарі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики