Цензор.НЕТ

18.03.19 12:58

Підвищення вантажних залізничних тарифів зробить вітчизняну вугільну галузь неконкурентоспроможною, - нардеп

Пропоноване "Укрзалізницею" підвищення тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом стане катастрофою для державних вугледобувних підприємств.

Підвищення вантажних залізничних тарифів зробить вітчизняну вугільну галузь неконкурентоспроможною, - нардеп

Таку думку висловив народний депутат Сергій Сажко, виступаючи на засіданні в Державній регуляторній службі, повідомляє Обозреватель із посиланням на "Мінпром".

Нардеп нагадав, що в його окрузі розташовано шість державних шахт, на яких склалася непроста ситуація - видобуток вугілля падає, а зарплата гірникам виплачується несвоєчасно.

"Підвищення залізничних тарифів стане для цих підприємств катастрофою, - наголосив він. - А запропонована квартальна індексація призведе до збільшення витрат на доставку палива до теплових електростанцій приблизно на 1,2 млрд грн до кінця поточного року".

С.Сажко висловив упевненість, що підвищення вантажних залізничних тарифів зробить вітчизняну вугільну галузь неконкурентоспроможною і завдасть удару по українській енергетиці. "Підвищення тарифів призведе до "вимивання" грошей з модернізації наших електростанцій, які переводять енергоблоки, що працюють на антрациті, на газове вугілля. Це наша енергетична безпека, і якщо ми цього не робитимемо, у нас не буде енергетики", - застерігає він.

Нардеп висловив упевненість, що підвищувати тарифи, як вимагає "Укрзалізниця" (на 14,2% плюс щоквартальна індексація на 2,5%), не можна. "Необхідно створити робочу групу, в якій будуть усі зацікавлені сторони, і тоді приймати рішення, - вважає він. - "Укрзалізниця" теж державне підприємство, і держшахти мусять мати право сказати, на який відсоток підвищення тарифу вони готові".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики