Цензор.НЕТ

18.03.19 13:27

"Нормальна співпраця" з РФ неможлива, поки вона не поверне Україні контроль над Кримом, - заява НАТО

Північноатлантична рада виступила із заявою з нагоди 5-ї річниці незаконної анексії Кримського півострова Російською Федерацією. У цьому документі країни НАТО закликали РФ повернути Україні контроль над Кримом.

"Нормальна співпраця" з РФ неможлива, поки вона не поверне Україні контроль над Кримом, - заява НАТО

Документ оприлюднено на сайті НАТО, передає Цензор.НЕТ.

"П'ять років тому Росія застосувала силу проти України, щоб незаконно анексувати Крим. Це порушення суверенітету і територіальної цілісності України є серйозним порушенням міжнародного права і серйозним викликом євроатлантичній безпеці. Ми рішуче засуджуємо цей акт, який ми не визнаємо і ніколи не визнаємо. Ми закликаємо Росію повернути контроль над Кримом Україні. Ми підтверджуємо нашу повну підтримку суверенітету і територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод. Крим - це територія України", - йдеться в тексті заяви.

Альянс висловив стурбованість порушеннями прав людини на півострові.

"НАТО закликає Росію негайно припинити всі порушення і зловживання в незаконно анексованому Криму, звільнити українських політв'язнів і заручників і надати міжнародним моніторинговим організаціям доступ до Криму. Будь-які спроби узаконити або нормалізувати незаконну анексію Криму мають бути припинені, включно з автоматичним наданням російського громадянства, насильницьким переміщенням населення, призовом до армії Російської Федерації та незаконним проведенням російських виборчих кампаній", - наголошено в документі.

Альянс також виступив із засудженням широкомасштабного нарощування військової компоненти Росії в Криму та Чорноморському регіоні, будівництва Росією моста через Керченську протоку, а також з вимогою беззастережно звільнити затриманих у Керченській протоці українських моряків, повернути захоплені судна і виконати свої міжнародні зобов'язання, забезпечивши безперешкодний доступ до українських портів в Азовському морі та свободу судноплавства.

"Неможливо повернутися до "нормальної співпраці", поки не відбудеться чітких, конструктивних змін у діях Росії в напрямку дотримання міжнародного права і взятих нею міжнародних зобов'язань", - підсумували в Альянсі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики