Цензор.НЕТ

18.03.19 17:35

Путін підписав закони про фейкові новини і покарання за образу влади в інтернеті

Президент Російської Федерації Володимир Путін підписав закони про блокування фейкових новин і покарання за образу влади в інтернеті.

Путін підписав закони про фейкові новини і покарання за образу влади в інтернеті

Документи опубліковані на порталі правової інформації, інформує Цензор.НЕТ

Як повідомляє Дождь, раніше закони прийняли Рада Федерації і Держдума. Поправки були внесені в закон "Про інформацію" та до Кодексу адміністративних правопорушень.

Згідно з ними, Роскомнагляд буде "негайно" блокувати сайти з недостовірною суспільно значущою інформацією, що розповсюджується "під виглядом достовірних повідомлень", а за публікації з "явною неповагою" до влади в інтернеті будуть передбачені штрафи та арешти на строк до 15 діб. Такі публікації мають видалити на вимогу Роскомнагляду. За відмову сайтам може загрожувати блокування. За публікацію фейкових новин також передбачені штрафи в розмірі до 1,5 мільйона рублів.

Співавторами обох законопроектів виступили сенатори Андрій Клішас і Людмила Бокова. Проти їх прийняття виступали в Раді з прав людини при президенті Росії, Генпрокуратура, Роскомнагляд і Мін'юст.

Спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко на засіданні науково-експертної ради зазначила: "Тільки прийняли закони Клішаса, а сьогодні вже нові меми: покритикуєш владу - потрапляєш під закон про образу влади, похвалиш - під закон про фейкові новини".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики