Цензор.НЕТ

18.03.19 23:51

41 провадження частково або повністю закрито через скасування КС статті про незаконне збагачення, - НАБУ. ДОКУМЕНТ

Детективи Національного антикорупційного бюро закрили 16 кримінальних проваджень, порушених за фактами можливого незаконного збагачення.

Про це йдеться у відповіді НАБУ на запит журналіста "Слова і Діла", інформує Цензор.НЕТ.

"Станом на 14 березня у зв'язку з рішенням Конституційного суду від 26 лютого щодо 16 кримінальних проваджень, розпочатих за статтею 368-2 Кримінального кодексу України, прийнято рішення про закриття, і досудове розслідування завершено", - йдеться в листі.

Також в Національному бюро повідомили, що в 25 кримінальних провадженнях було прийнято рішення про закриття кримінального провадження в частині збагачення, однак сама справа не закрита.

У Національному бюро повідомили про закриття понад 15 кримінальних проваджень, які були порушені за фактами можливого збагачення.

41 провадження частково або повністю закрито через скасування КС статті про незаконне збагачення, - НАБУ 01

Як повідомлялося, 27 лютого Конституційний суд України оприлюднив рішення про визнання неконституційною статті 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення).

КС дійшов висновку, що ст. 368-2 не відповідає "вимогам чіткості, точності та однозначності, тому суперечить юридичній визначеності як складовій принципу верховенства права, закріпленого в статті 8 Конституції України".

Конституційний суд вказав, що конституційні приписи щодо презумпції невинуватості і неприпустимість залучення особи до відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів повинні застосовуватися в рівній мірі до всіх осіб. Конституція України не допускає звуження або скасування цих гарантій щодо окремих категорій осіб.

У Європейському союзі спростували доводи КС про цю статтю. Пізніше країни G7 закликали Україну повернути відповідальність за незаконне збагачення.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики