Цензор.НЕТ

18.03.19 21:18

Територіальна цілісність України має бути відновлена дипломатичним шляхом, - Волкер

Для повернення Кримського півострова не можна використовувати силовий сценарій, оскільки це призведе до тисяч жертв.

Територіальна цілісність України має бути відновлена дипломатичним шляхом, - Волкер

Про це під час прес-конференції в Брюсселі заявив спеціальний представник США у переговорах щодо України Курт Волкер, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Немає військового вирішення (питання Криму - ред.), в сенсі того, що Україна повернула б Крим силою. Це стало б військовою катастрофою", - сказав він.

За його словами, це призвело б до того, що постраждали б тисячі людей.

Також.Волкер виключив можливість переговорів із бойовиками з окупованої частини Донбасу.

"Росія все ще заперечує, що робить це (контролює незаконні збройні формування на сході України - ред.) і наполягає на тому, щоб Україна безпосередньо вела переговори з цими формуваннями, що легітимізувало б це вторгнення та окупацію", - наголосив дипломат.

Як пише Укрінформ, Волкер наголосив на необхідності відновлення територіальної цілісності України дипломатичним шляхом, а також повернення кримських татар на свою історичну батьківщину.

Обговорюючи політичний процес врегулювання російсько-українського конфлікту як у рамках Нормандського формату, так і в контексті резолюції ООН по Криму, Курт Волкер підкреслив, що прогрес у досягненні миру є недостатнім, і в цьому винний не Захід.

"Єдина, кого можна звинувачувати – це Росія. Росія продовжує контролювати військові операції, здійснює абсолютний командний контроль через офіцерів регулярних військ. Вона платить гроші контрактникам, які беруть участь у військових операціях, вона забезпечує проведення розвідки, вона фінансує керівництво цивільних адміністрацій, які сама ж і створила" - зауважив представник адміністрації США.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики