Цензор.НЕТ

19.03.19 08:31

Норвегія отримала докази глушіння Росією сигналів GPS під час навчань НАТО

Норвегія отримала електронні докази того, що Росія створювала перешкоди в роботі навігаційних систем GPS під час нещодавніх навчань НАТО, і зажадала від Москви пояснень.

Норвегія отримала докази глушіння Росією сигналів GPS під час навчань НАТО

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Голос Америки, про це заявив у понеділок міністр оборони Норвегії.

У листопаді Норвегія і Фінляндія висловили підозри, що Росія втручалася в роботу GPS-сигналів до і під час навчань, що також відбилося на навігації цивільного повітряного трафіку в Арктиці.

І Норвегія, і Фінляндія висловили Росії протест, однак Москва відкинула звинувачення. "Росія просила надати суду докази. Ми їх надали", - сказав журналістам міністр оборони Норвегії Франк Бакке-Йенсен, додавши, що доказами є вимірювання, що відображають перешкоди в роботі сигналу.

"Росія сказала: "Дякуємо, ми зв'яжемося з вами, коли наші експерти вивчать ці дані".

Отримати від Росії таку відповідь - позитивна подія, - зазначив він. - Щоб бути сусідом Росії, потрібне терпіння".

Відповідаючи на запитання про те, чи могло втручання мати навмисний характер, міністр сказав: "Вони працювали дуже близько до кордону і знали, що це вплине на райони по інший бік".

Фінляндія не є членом НАТО, але взяла участь у торішніх навчаннях альянсу, які стали найбільшими за кілька десятків років. У маневрах, що проходили на великій території від Балтійського моря до Ісландії, брала участь 31 країна.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики