Цензор.НЕТ

19.03.19 09:19

У РФ психіатричну експертизу призначено щодо 22 військовополонених українських моряків, - Полозов

Російське слідство не надало даних про можливу неосудність військовополоненого українського моряка Дениса Гриценка, але призначило йому психолого-психіатричну експертизу.

У РФ психіатричну експертизу призначено щодо 22 військовополонених українських моряків, - Полозов

Станом на 18 березня російські слідчі призначили психолого-психіатричну експертизу для 22 українських військовополонених моряків. Про це у Facebook поінформував адвокат Микола Полозов, передає Цензор.НЕТ.

"У понеділок 18 березня відбулися слідчі дії щодо військовополоненого українського моряка капітана 2 рангу Дениса Гриценка. Слідство ознайомило військовополоненого Гриценка та його адвокатів з постановою про призначення комісійної комплексної амбулаторної психолого-психіатричної судової експертизи. Захистом було заявлено заперечення на призначення цієї експертизи у зв'язку з передчасністю її призначення, оскільки слідство не надало даних про виникнення сумніву в осудності військовополоненого, як це вимагають положення п. 3 ч. 1 ст. 196 КПК України. Також захистом було заявлено, що Денис Гриценко є військовополоненим, а норма III Женевської конвенції від 12.08.1949 року "Про поводження з військовополоненими" не передбачає проведення подібних експертиз щодо військовополонених і її проведення є поводженням, що принижує людську гідність і честь військовополоненого офіцера", - написав він.

"Крім того, слідством захисту не були надані дані щодо провадження міждержавного запиту в порядку ст. 453 КПК України про витребування необхідних відомостей від компетентних органів України. Захистом також було залучено доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини від 12.03.2019 року, в якій захоплені російською владою українські військові моряки визнаються військовополоненими ", - додав адвокат.

"З огляду на те, що слідство має намір провести цю експертизу щодо всіх військовополонених моряків, незалежно від позиції захисту, адвокатами Дениса Гриценка були заявлені клопотання про присутність адвокатів під час проведення експертизи", - розповів Полозов.

За його даними, станом на 18 березня, комісійну комплексну амбулаторну психолого-психіатричну експертизу призначено щодо 22 військовополонених українських моряків.

"Денис тримається бадьоро, передає всім великий привіт. Боремося до перемоги!" - резюмував Полозов.

У РФ психіатричну експертизу призначено щодо 22 військовополонених українських моряків, - Полозов 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики