Цензор.НЕТ

19.03.19 10:13

Вибори Президента України в Антарктиді: 34 особи проголосують на станції "Академік Вернадський"

На антарктичній станції "Академік Вернадський" готуються до виборів Президента України.

Вибори Президента України в Антарктиді: 34 особи проголосують на станції "Академік Вернадський"

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться на сайті Національного антарктичного наукового центру.

Антарктична станція "Академік Вернадський", розташована за 15 тисяч км від Києва, є найвіддаленішою виборчою дільницею України. 31 березня тут голосуватимуть 34 особи - 11 учасників постійної експедиції, т.зв. зимівники, які перебувають на станції цілий рік, а також 23 науковці сезонної експедиції, які прибули наприкінці січня.

Станції "Академік Вернадський" є спецдільницею, адже зі зрозумілих причин виборча процедура в такому важкодоступному місці має свої особливості. Зокрема, полярники використовують не "живі" бюлетені, а їхні роздруковані скан-копії, які напередодні надсилає ЦВК. У день виборів у найбільшому приміщенні станції - їдальні - встановлюють саморобну кабінку для голосування та урну. Відтак у присутності всіх членів експедиції відбувається підрахунок голосів.

Відповідальність за забезпечення процесу голосування покладено на виборчу комісію, створену з-поміж полярників. Днями ЦВК затвердив склад комісії на цій спецдільниці в особі чотирьох полярників, головою визначено начальника 23 УАЕ Віктора Ситова.

Залежно від дати виборів і льодової обстановки нагода передати на "велику землю" протокол дільничної комісії з "мокрою" печаткою та самі бюлетені може трапитися і через місяць, а, буває, що і через рік. Тому ці документи у форматі скан-копій оперативно передають зі станції до ЦВК.

"Якщо громадянину не байдуже, що стане з його голосом, він і за 15 тисяч кілометрів від дому, посеред снігів та айсбергів, знайде можливість проголосувати", - говорить очільник НАНЦ Євген Дикий, закликаючи всіх українців 31 березня прийти на виборчі дільниці.

Учасники українських антарктичних експедицій мають можливість реалізувати своє виборче право на антарктичній станції "Академік Вернадський", починаючи з 1998 року. Вони можуть взяти участь в обранні Президента та парламенту (голосувати за списки партій), проте не голосують за кандидатів у мажоритарних округах та не беруть участі в місцевих виборах.

Нагадаємо, що в найближчі тижні відбудеться ротація зимівників. В Антарктиду відправиться 24-та УАЕ. Їхні колеги з 23-ї української антарктичної експедиції, повернувшись до Києва, привезуть опечатані оригінали бюлетенів та протокол за результатами голосування на станції 31 березня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики