Цензор.НЕТ

19.03.19 13:04

Унікальні печери в Тернопільській області пропонують внести до переліку ЮНЕСКО

Міністерство екології та природних ресурсів України пропонує внести до об'єктів всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО унікальні печери в Тернопільській області.

Про це розповів міністр екології Остап Семерак, повідомляється на сайті міністерства, передає Цензор.НЕТ.

Міністр наголосив, що в області розташована унікальна система печер і серед них - найбільша у світі гіпсова печера "Оптимістична".

Унікальні печери в Тернопільській області пропонують внести до переліку ЮНЕСКО 01

"Тернопільщина відома всьому світу своїми унікальними природними об'єктами. Подібної системи печер більше немає на європейському континенті. Схожі печери є тільки на території Сполучених Штатів Америки. Думаю, нікого не треба переконувати, що такі об'єкти природи насправді належать не одній країні, а є природним багатством людства, тому ми ініціювали занесення тернопільських печер до об'єктів всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО", - зазначив Семерак.

Він зауважив, що Мінприроди провело попередні консультації з Інститутом геологічних наук України, а також до цього процесу залучено Тернопільську ОДА.

Унікальні печери в Тернопільській області пропонують внести до переліку ЮНЕСКО 02

Загалом система печер Тернопільщини налічує понад сотню печер. Серед них: Озерна (Блакитні озера) - 83 кілометри 400 метрів, Млинки - 14 кілометрів 330 метрів, Вертеба - 7 кілометрів 820 метрів та багато інших, розташованих неподалік. Більшість цих печер мають статус пам’яток природи загальнодержавного або місцевого значення і входять до складу національного природного парку "Дністровський каньйон".

Зазначається також, що Національна комісія України ЮНЕСКО підтримала пропозицію Національної академії наук України оголосити 2025 рік Міжнародним роком печер і карсту.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики