Цензор.НЕТ

19.03.19 15:24

Президент Казахстану Назарбаєв склав повноваження. ВIДЕО

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв склав повноваження глави держави після 30 років правління країною.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Интерфакс.

"Я прийняв рішення припинити свої повноваження як президента", - сказав Назарбаєв, виступаючи зі зверненням до народу Казахстану в ефірі республіканських телеканалів.

"Я був удостоєний великої честі стати першим президентом незалежної країни. Цього року виповниться 30 років, як я обіймаю найвищий пост. Народ дав мені можливість бути першим президентом незалежного Казахстану. Ми з вами зуміли на руїнах СРСР побудувати успішну державу, у нас є свій прапор, свій герб. Уперше в історії країни ми побудували свою столицю, все це ми зробили, дорогі мої співвітчизники", - зазначив він у своїй промові.

Тепер виконувати обов'язки президента країни буде спікер сенату парламенту Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.

Президент Казахстану Назарбаєв склав повноваження 01

Касим-Жомарт Токаєв, NUR.KZ

Згідно з Конституцією, в разі дострокового звільнення або відмови від посади президента Республіки Казахстан, а також його смерті повноваження президента республіки на термін, що залишився, переходять до голови сенату парламенту; за неможливості голови сенату взяти на себе повноваження президента вони переходять до голови мажилісу парламенту; за неможливості голови мажилісу взяти на себе повноваження президента вони переходять до прем'єр-міністра республіки.

Особа, яка прийняла на себе повноваження президента республіки, складає з себе відповідно повноваження голови сенату, голови мажилісу, прем'єр-міністра. У цьому випадку заміщення вакантних державних посад здійснюється в порядку, передбаченому Конституцією.

Назарбаєв, якому цього року виповниться 79 років, - перший і єдиний президент Казахстану. З 1991 року, коли республіка здобула суверенітет, кілька разів перемагав на виборах глави держави, останній раз (на позачергових виборах) - у квітні 2015 року, набравши 97,75% голосів виборців. Нинішній термін його президентських повноважень закінчується у квітні 2020 року.

У 2007 році парламент надав йому як першому президентові право балотуватися на вищий державний пост необмежену кількість разів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики