Цензор.НЕТ

20.03.19 08:33

Закликаємо світ до посилення санкцій проти РФ, - Ірина Геращенко на відкритті виставки у ВР про полонених моряків

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко закликала світ до посилення санкцій для звільнення Росією захоплених нею моряків.

Закликаємо світ до посилення санкцій проти РФ, - Ірина Геращенко на відкритті виставки у ВР про полонених моряків

Про це вона заявила під час відкриття в кулуарах парламенту виставки на підтримку українських моряків, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Прямий".

"Дякую ініціаторам виставки на підтримку родин 24 військовополонених моряків, які незаконно вже 115 днів утримуються в РФ…. Усі родини і люди, які їх підтримують, мають до влади одне питання, а саме, коли моряки будуть удома? І тут важливо бути відвертими і чесними: на жаль, на сьогодні ми не маємо жодного позитивного сигналу від РФ щодо звільнення як наших військовополонених моряків, так і наших заручників на окупованих територіях, так і наших політв’язнів Кремля. Путін неготовий, попри всі наші зусилля, напередодні виборів віддавати нам наших хлопців",- наголосила політик.

За її словами, Україна буде боротися за наших військових до їхнього звільнення.

Геращенко також зазначила, що днями президентом України Петром Порошенком і українськими дипломатами, після відповідних ініціатив, було введено пакет санкцій щодо тих осіб, які безпосередньо причетні до розстрілу українських кораблів і захоплення наших моряків. Такий пакет санкцій було спрямовано до ЄС, Канади та США.

Також народний депутат наголосила, що реакція ЄС на події в Керченській протоці є надто м’якою і недостатньою.

"Ненормально, коли на захоплення наших кораблів і поранення трьох наших моряків, захоплення 24 хлопців, на недопуск до них нашого омбудсмена і родин, на блокаду листування з ними ЄС відповідає пакетом санкцій проти 8 фізичних осіб. Це неправильно… Ми продовжуємо нашу роботу, аби були введені адекватні економічні санкції проти РФ", - зауважила політик.

"Ми закликаємо світ, що не можна зупинятися лише на цих санкціях, і вважаємо, що необхідно посилити тиск на Російську Федерацію за двома напрямками: негайне звільнення хлопців і забезпечення нормальної навігації в акваторії Азовського моря", - підсумувала Геращенко.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики