Цензор.НЕТ

20.03.19 09:14

Касим-Жомарт Токаєв вступив на посаду президента Казахстану і запропонував перейменувати Астану в Нурсултан

Касим-Жомарт Токаєв у середу на спільному засіданні палат парламенту склав присягу народу країни і вступив на посаду президента Казахстану.

Касим-Жомарт Токаєв вступив на посаду президента Казахстану і запропонував перейменувати Астану в Нурсултан

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє ТАСС.

"Урочисто присягаю вірно служити народу Казахстану, суворо дотримуватися конституції та законів Республіки Казахстан, гарантувати права і свободи громадян, сумлінно виконувати покладені на мене високі обов'язки президента Республіки Казахстан", - сказав Токаєв.

Після закінчення церемонії глава Центральної виборчої комісії республіки Берик Імашев вручив Токаєву посвідчення президента Казахстану.

Водночас, як повідомляє Газета.ру, Токаєв запропонував перейменувати столицю Казахстану Астану в Нурсултан і спорудити монумент на честь Назарбаєва в столиці країни.

Крім того, Токаєв запропонував нагородити Назарбаєва усіма вищими званнями, які існують у державі.

Також Токаєв вважає, що потрібно надати Назарбаєву статус "почесного сенатора", а всі зображення першого президента Казахстану залишити обов'язковим атрибутом у всіх публічних приміщеннях.

Усе життя Назарбаєва забезпечуватиметься відповідно до закону про першого президента республіки. Назарбаєв залишиться єдиним єлбаси - батьком народу, і користуватиметься всією президентською інфраструктурою.

Перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив у вівторок, 19 березня, що складає повноваження глави держави. При цьому він залишиться головою Ради безпеки республіки, головою партії "Нур Отан" ("Світло Вітчизни"), членом Конституційної ради.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики