Цензор.НЕТ

20.03.19 12:10

Роботу ГРД і ГРМЕ під час суддівських конкурсів порівнювати не можна, - заступник голови ВККСУ Щотка

ВККС намагалася запустити якісні процедури, фільтри, не пропускати нечесних кандидатів або суддів і витісняти випадкових. В здоровому середовищі некомфортно хворому організму, оскільки імунітет знищить його.

Роботу ГРД і ГРМЕ під час суддівських конкурсів порівнювати не можна, - заступник голови ВККСУ Щотка

Як інформує Цензор.НЕТ, про це сказав заступник голови ВККС Станіслав Щотка в інтерв'ю виданню ЛБ, коментуючи конкурси, які недавно завершила Комісія на посади суддів Верховного Суду і Вищого антикорупційного суду.

"Ми (комісія) намагаємося ввести такі процедури, способи приходу в професію, щоб суспільство бачило, хто приходить. Законодавство так прописано, що ми повинні ставити суддям незручні запитання, а вони мають на них відповідати. Звичайно, без політизованості, цей процес відбувався б спокійніше", - сказав Станіслав Щотка.

За словами заступника Голови ВККСУ, конкурси до Верховного Суду і Вищого антикорупційного суду, також як і роботу двох органів, які допомагали в оцінюванні кандидатів, - Громадської ради доброчесності (ГРД) та Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ) - порівнювати не можна.

Досвід з формування і роботи на рівні держави громадської ради, що складається з експертів з різних країн, є унікальним для світу, проте в Україні така співпраця виявилося вдалою - як ВККСУ, так і представники ГРМЕ її оцінюють позитивно і без політичної заангажованості.

"Представники ГРМЕ були "озброєні" інформацією з різних джерел. І це відчувалося під час спілкування з ними, судячи з того, як вони були поінформовані про кандидатів. Хоча було помітним їх критичне мислення. Вони аналізували подану їм інформацію. Не виглядало, що вони були заангажовані тими органами, від яких отримували дані", - зазначив Щотка.

Щодо співпраці з громадською радою, що складається з українських експертів - ГРД, за словами Щотки, вона була плідною, проте відчувався в їхніх заявах політичний присмак.

"Якщо стати на захист ГРД, можна припустити, що вони хочуть дещо гіперболізувати ситуацію. Тобто вивести її на найвищий рівень критичності. А потім понижувати градус до певної міри. Хоча реальність — дещо складніша. Бачимо інколи політичний присмак у висловлюваннях або у вчинках тих чи інших активістів", - сказав член Комісії.

Щотка в своєму інтерв'ю спростував коментар одного з членів Громадської ради доброчесності про незрозумілість виставлення під час конкурсів балів і зазначив, що перш ніж зробити висновок, Комісія вивчала всі факти в сукупності по міліметру.

Бачите, виставлені різні бали. В когось 74 або 61 (показує). Кожен із рівнів розбивався на так звані підрівні: високий низький, високий середній, високий високий. Для виставлення балів ми враховували загальні якості кандидата, висновки психологів тощо.

Нещодавно один із членів ГРД був у ефірі Радіо Свобода (Михайло Жернаков, — ред.), я включався по скайпу. Оцінюючи результати конкурсу, він сказав приблизно таке: конкурс не прозорий, взагалі незрозуміло, як ставили бали тощо. Це не правда. Ми оцінювали кожен критерій, кожен аспект по міліметру. Вся наша робота транслювалася наживо в youtube. Я переконаний, що ті кандидати, яких я рекомендував, працюватимуть гідно", - сказав він.

Нагадаємо, що 6 березня 2019 р ВККСУ завершила другий в історії країни конкурс на посади суддів Верховного Суду і назвала його переможців. Серед 78 переможців конкурсу - 54 судді (69%), 14 - науковців (18%), 7 - адвокатів (9%), 3 - із сукупним стажем (4%). Того ж дня ВККСУ оголосила переможців до Вищого антикорупційний суд. До Апеляційної палати цього суду увійшли 12 переможців конкурсу, серед яких 50% - судді, 50% - адвокати та науковці. До першої інстанції - 27 переможців конкурсу, 40% з яких мають досвід роботи адвокатами і вченими, 60% - суддями. Вища рада правосуддя 18 березня 2019 р вирішила, що рекомендує Президенту до призначення 10 і 25 переможців конкурсу в цей суд відповідно.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики