Цензор.НЕТ

20.03.19 14:49

КСУ відмовився відкривати провадження за скаргою Новинського та 46 інших депутатів на закон про перехід релігійних громад

Конституційний суд України не оцінюватиме Закон України про підпорядкованість релігійних організацій та процедуру їхньої державної реєстрації. Конституційність закону хотіли оскаржити 47 народних депутатів на чолі з Вадимом Новинським та Олександром Долженковим.

КСУ відмовився відкривати провадження за скаргою Новинського та 46 інших депутатів на закон про перехід релігійних громад

Таке рішення Конституційний суд України ухвалив на засіданні 19 березня, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт суду.

"Ухвалено рішення Великої палати Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження", - йдеться в повідомленні.

У конституційному поданні депутати посилалися на статтю 35 Конституції України, яка гарантує свободу віросповідання. Вони вважають, що закон містить низку положень, які свідчать про надмірне втручання і зарегульованість діяльності релігійних організацій. Зокрема, депутати заявляють, що нова процедура реєстрації та перереєстрації статутів релігійних громад є "дуже обтяжливою".

Також депутати побачили в законі порушення статті 36 про свободу об'єднання громадян і статті 37, яка виключає заборону діяльність об'єднань позасудовим способом.

Нагадаємо, закон про підпорядкованість релігійних громад було ухвалено 17 січня 2019 року. Законом встановлено, що рішення про зміну підпорядкованості та внесення змін або доповнень до статуту ухвалюється загальними зборами релігійної громади і не менш ніж двома третинами від її складу.

Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України митрополит Епіфаній привітав ухвалення закону і заявив, що він сприятиме мирному переходу громад у ПЦУ.

В УПЦ МП закон назвали "рейдерським і улещувальним".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики