Цензор.НЕТ

20.03.19 16:16

Липецька фабрика Roshen програла суд проти російських податківців

У Росії арбітражний суд відмовив АТ Липецька кондитерська фабрика "Рошен" у визнанні незаконним рішення інспекції ФНС про донарахування 285,9 мільйона рублів ПДВ за 2012 рік, а також 26,2 мільйона рублів пені і 49,4 мільйона рублів штрафу.

Липецька фабрика Roshen програла суд проти російських податківців

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Коммерсантъ.

Розгляд з цього приводу тягнувся з жовтня 2015 року.

Згідно з матеріалами справи, підставою для перегляду розміру податку стали роботи з будівництва кондитерської фабрики і розподільного центру в селі Косирівка, які виконувало нижньогородське ТОВ НВФ "Металімпрес". За даними ФНС, розрахунок з генпідрядником вівся за завищеними цінами, що дозволило фабриці отримати необґрунтовану вигоду під час відшкодування ПДВ. Податкова знайшла фірми-одноденки в ланцюжку контрагентів "Металімпресу" і вказала на транзитний характер перерахування коштів, а також на недостовірні відомості у звітних документах.

У свою чергу "Рошен" звернувся в суд і спробував довести сумлінність генпідрядника, а також помилковість висновків будівельно-технічної експертизи, яку провела ФНС.

Нагадаємо, в квітні 2015 року з фактом шахрайства з ПДВ на будівництві фабрики було порушено кримінальну справу (ч. 4 ст. 159 КК РФ). Йшлося про розкрадання близько 180 млн руб. з бюджету РФ, яке вдалося здійснити завдяки завищеним кошторисами субпідрядників "Металімпресу".

Активи фабрики заарештовані за рішенням Басманного суду Москви.

Читайте також: Суд у Росії продовжив арешт майна Липецької кондитерської фабрики Roshen

З 1 квітня 2017 року на Липецькій фабриці повністю зупинено виробництво. Також свою діяльність зупинив торговий дім і склад готової продукції. Потужності фабрики законсервовані. Українська продукція Roshen не імпортується на територію РФ, починаючи з 2013 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики