Цензор.НЕТ

20.03.19 17:09

Єврокомісія проти виходу Великої Британії з ЄС до 30 червня, - Reuters

Єврокомісія виступила проти відстрочки виходу Великої Британії з Європейського Союзу до 30 червня, про що раніше попросила прем'єр-міністр країни Тереза ​​Мей.

Єврокомісія проти виходу Великої Британії з ЄС до 30 червня, - Reuters

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на документ, який розглядає Єврокомісія на щотижневій зустрічі в середу.

Згідно з документом, лідери ЄС можуть зіткнутися з "подвійним вибором". Зокрема, чи продовжити Brexit до 23 травня, чи дати довгу відстрочку до кінця року.

У другому випадку Великій Британії доведеться провести у себе вибори в Європарламент, які відбудуться 23 травня.

"Будь-яка відстрочка, яка буде запропонована Сполученому Королівству, або має бути продовжена до 23 травня 2019 року, або бути значно довшою і вимагати проведення європейських виборів", - йдеться в обговорюваному Єврокомісією документі.

На думку комісії, це єдиний спосіб захистити функціонування інститутів ЄС.

Reurets також вказує, що після прогнозованого виходу Великої Британії зі складу ЄС інші країни мають отримати додаткові місця в Європарламенті. Якщо ж Велика Британія залишиться в ЄС, то інші країни повинні знати про це до середини або кінця квітня.

Зазначається, що 21 березня Тереза ​​Мей їде на саміт до Брюсселя, де європейські керівники розглядатимуть цю ситуацію. На перенесення дати мусять погодитися всі 27 членів Євросоюзу.

Нагадаємо, раніше 20 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей попросила ЄС про відстрочку дати виходу країни з блоку до 30 червня.

Рішення вийти з ЄС схвалив референдум, який відбувся у Великій Британії близько трьох років тому. Тоді датою Brexit було призначено 29 березня 2019 року. Угода з Євросоюзом про умови такого виходу уряд Терези Мей розробляв майже два роки.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики