Цензор.НЕТ

21.03.19 09:25

Командир "Нікополя" Небилиця став 23-м військовополоненим моряком, якому призначили психіатричну експертизу, - адвокат Полозов

Військовополонений Богдан Небилиця став 23-м військовополоненим українським моряком, щодо якого слідство призначило проведення психолого-психіатричної експертизи.

Командир "Нікополя" Небилиця став 23-м військовополоненим моряком, якому призначили психіатричну експертизу, - адвокат Полозов

Про це написав адвокат Микола Полозов у Facebook, інформує Цензор.НЕТ.

"Захист заперечував проти призначення експертизи на тих підставах, що норми міжнародного гуманітарного права, зокрема III Женевська конвенція від 12.08.1949 "Про поводження з військовополоненими", не передбачають проведення таких дій щодо військовополонених. Подібне ставлення принижує честь і гідність захопленого в полон військовослужбовця. Водночас слідство, незважаючи на заперечення захисту, має твердий намір провести цю експертизу. У зв'язку з цим захистом заявлено клопотання про присутність адвоката під час проведення експертизи щодо Богдана Небилиці", - написав адвокат.

Командир Нікополя Небилиця став 23-м військовополоненим моряком, якому призначили психіатричну експертизу, - адвокат Полозов 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

11 березня адвокат Микола Полозов заявив, що ФСБ направила на психолого-психіатричну експертизу вже 11 українських моряків. Посольство США в Україні заявило, що Російська Федерація мусить негайно звільнити всіх українських моряків і політв'язнів, а не проводити щодо них психіатричні експертизи, порушуючи їхні права.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики