Цензор.НЕТ

21.03.19 10:02

В Україні розробили онлайн-платформу про автентичну культуру

Представлено проект "Автентична Україна", створений за замовленням Міністерства культури України та за підтримки Google Україна.

В Україні розробили онлайн-платформу про автентичну культуру

Це унікальний віртуальний простір, що містить колекцію автентичних аудіо- та візуальних прикладів української айдентики, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на офіційний блог Google Україна.

Однією з цілей проекту є збереження й популяризація культурної та історичної спадщини України.

Платформа "Автентична Україна" складається з двох частин: "Матеріальна культурна спадщина", представлена віртуальними турами, та "Нематеріальна культурна спадщина", що містить п'ять розділів:

Розділ "Усні традиції й форми вираження" присвячено колисковим пісням, казкам і легендам, загадкам, колядкам, щедрівкам та багатьом іншим проявам фольклору та мови. Цей розділ охоплює історію виникнення фольклору. Тут можна дізнатися, чому народна творчість вважається "усною", а також ознайомитися з найбільш яскравими прикладами українського народного епосу.

У розділі "Виконавське мистецтво" можна знайти інформацію про українські співи, танці, народну драму та ігри.

Третій розділ присвячено звичаям, обрядам і святкуванням.

У розділі "Знання та практики, що стосуються природи і всесвіту" описуються традиції, звичаї, обряди й практики, які складали господарсько-побутову культуру українського народу та уособлювали знання про навколишній світ.

Розділ "Традиційні ремесла" розповідає про українські ремесла і промисли, зокрема тут йдеться про гончарство, розпис, ткацтво, вишивку, різьблення, лозоплетіння, ковальство, виготовлення іграшок і писанкарство.

На сайті передбачена можливість додавати і розширювати інформаційне наповнення. Інформація доступна українською та англійською мовами.

Важливою частиною проекту "Автентична Україна" є освітня складова: у кінці кожного розділу є інтерактивні тести, які можуть бути використані педагогами під час навчального процесу.

Є на сайті також раніше представлені віртуальні тури унікальними дерев'яними церквами Карпатського регіону України, оперними театрами України та музеями просто неба.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики